Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
11715

На Придунав’ї розвиватимуть підприємства морегосподарського комплексу

КИЇВ. 26 червня. УНН. На базі підприємств морегосподарського комплексу Придунав’я створено Координаційну раду – спеціальний дорадчий консультативний орган, покликаний допомогти у вирішенні нагальних питань діяльності та розвитку Українського Дунайського пароплавства та морських портів регіону. Про це УНН повідомили у прес-службі Міністерства інфраструктури.

Сьогодні пройшло перше установче засідання Координаційної ради під головуванням директора Департаменту державної політики у галузі морського та річкового транспорту Мінінфраструктури Володимира Севрюкова. У заході взяли участь як фахівці Мінінфраструктури, так і керівники Українського Дунайського пароплавства, Ізмаїльського, Ренійського, Усть-Дунайського морських торговельних портів, а також представники Укравтодору та Укрзалізниці.

Як відзначив Володимир Севрюков: "Наразі, враховуючи необхідність вироблення комплексного підходу для забезпечення розвитку Придунайського регіону, потрібно налагодити чітку координацію роботи як всередині самого профільного відомства (між суміжними підгалузями – морською, автодорожньою, залізничною), так і забезпечити продуктивну взаємодію між самими підприємствами дунайського морегосподарського комплексу, а також з місцевими органами влади". Саме з цією метою і створюється Координаційна рада, у складі якої над питаннями морегосподарського комплексу регіону працюватимуть як фахівці Мінінфраструктури, керівники підприємств галузі, так і представники Укрзалізниці та Укравтодору. Крім того, будуть запрошені долучитися до роботи новоствореного органу і представники органів місцевої влади та самоврядування Ізмаїлу, Рені, Вилкове та Кілії.

Основним завданням Координаційної ради має стати відродження та нарощення вантажопотоків в Українському Дунайському пароплавстві та морських портах регіону, вирішення питання забезпечення їх належною вантажною базою, шляхом координації діяльності зазначених підприємств, об’єднання їх можливостей та зусиль.

"Координаційна рада дозволить підприємствам морегосподарського комплексу Придунав’я відійти від політики конкурування між собою за один і той же вантаж та об’єднати зусилля, стати, у першу чергу партнерами, для вироблення спільного комплексу заходів з вирішення нагальних проблем розвитку", – наголосив Володимир Севрюков.

Так, Координаційна Рада здійснить комплексний аналіз поточного стану діяльності пароплавства та морських портів регіону, наявної вантажної бази та тих основних перешкод, що стримують залучення вантажопотоків у регіон. На його основі буде вироблено практичні пропозиції та розроблено комплекс заходів, направлених на створення привабливих умов для обрання вантажовласниками саме українських портів Дунайського регіону, підвищення їх конкурентоспроможності: це і пропозиції та напрацювання щодо розвитку портових потужностей, оновлення інфраструктури пароплавства та портів Дунаю, і вдосконалення тарифної політики, оптимізації системи управління на підприємствах та інші.

Працюватиме Координаційна рада і у напрямку якісного нормативно-правового забезпечення діяльності та розвитку морегосподарського комплексу Дунаю.

У рамках засідання учасники обговорили організаційні питання роботи новоствореного органу. Зокрема визначилися зі складом Координаційної ради та побудовою її роботи, окреслили основні завдання та функції, які на неї покладатимуться. Намітили й певний обсяг робіт, який має бути виконаний до наступного засідання Координаційної ради, яке відбудеться у регіоні вже на початку липня поточного року за участі і представників органів місцевої влади та самоврядування. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram