Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
16755

За півроку 40 працівників установ ДПтСУ притягнули до відповідальності за корупцію

КИЇВ. 11 липня. УНН. Якщо за 6 місяців 2011 року виявлено 7 працівника установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, які вчинили правопорушення з корупційними ознаками та притягнуті до адміністративної відповідальності, то протягом 6 місяців 2012 року таких осіб виявлено 40. Про це УНН повідомили у прес-службі ДПтСУ.

Порушення антикорупційного законодавства скоїли 14 працівників підрозділів нагляду і безпеки виправних колоній, 9 працівників відділу режиму і охорони слідчих ізоляторів, 2 працівника відділу інтендантського та господарського забезпечення, 7 працівників соціально-психологічної служби, 4 працівники відділів охорони, по одному – медичної служби, кримінально-виконавчої інспекції, інспектор по кадрам та провідний інженер.

За своєю структурою корупційні діяння, допущені персоналом, це факти незаконного отримання грошової винагороди за передачу засудженим предметів, обіг яких у місцях позбавлення волі заборонений.

Стосовно всіх цих осіб судами застосовані штрафні санкції в розмірі від 200 грн. до 2550 грн і всі вони звільнені з Державної кримінально-виконавчої служби України.

За матеріалами персоналу підрозділів внутрішньої безпеки та протидії корупції до адміністративної відповідальності судами притягнуто 19 працівників.

Слід зазначити, що на даний час судами не прийнято рішення по 17 адміністративним протоколам, які складені протягом шести місяців 2012 року стосовно персоналу, а саме: Донецька область – 3 протоколи, Київська та Сумська область – по 2 протоколи, АР Крим, Дніпропетровська, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська та Херсонська область – по 1 протоколу.

Якщо протягом шести місяців 2011 року стосовно персоналу органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, що належить до сфери управління Державної пенітенціарної служби України, порушено 45 кримінальних справ відносно 56 осіб, то протягом шести місяців 2012 року – порушено 39 кримінальних справ стосовно 40 осіб.

Із зазначеної кількості порушених кримінальних справ стосовно персоналу засуджено 3 особи.

Зокрема, 25 справ порушено за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів (за 6 місяців 2011 року – 29 справ), 11 справ – за одержання хабара (за 6 місяців 2011 року – 10 справ), 1 справа – за підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів (за 6 місяців 2011 року – 1 справа) та 2 справи – за перевищення влади або службових повноважень (за 6 місяців 2011 року – 2 справи).

Кримінальні справи порушувались стосовно 10 працівників підрозділів нагляду і безпеки виправних колоній, 9 працівників соціально-психологічної служби, 4 працівників кримінально-виконавчої інспекції, 3 працівників інтендантського та господарського забезпечення, 7 працівників відділу режиму і охорони слідчих ізоляторів, 2 оперуповноважених, 2 працівників медичної служби, по одному – водій, перший заступник начальника установи та молодший інспектор з озброєння та спецзасобів відділу охорони виправної колонії.

Безпосередньо за інформацією чи матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки та протидії корупції стосовно персоналу порушено 22 кримінальні справи, а саме: за зберігання, збут чи передачу наркотичних засобів порушено 18 справ, за одержання хабара – 2 справи, за підроблення документів та їх використання – 1 справу, за перевищення влади або службових повноважень – 1справу.

Питання дотримання персоналом органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів антикорупційного законодавства, реалізації заходів, спрямованих на попередження негативних явищ, пов’язаних з проявами корупції, знаходиться на постійному контролі керівництва Державної пенітенціарної служби України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram