Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
18210

В.Олійник: позов опозиції до Януковича – провокація, яка руйнує основи правової держави

КИЇВ. 16 липня. УНН. Готуючи позов проти Президента України Віктора Януковича, опозиція пропонує шулерську схему, оскільки колективні звернення судом не розглядаються. Тому це провокація, яка руйнує основи правової держави. Таку думку в коментарі УНН висловив народний депутат України Володимир Олійник.

"Громадяни України значною мірою добре розуміють, що колективні звернення судом не розглядаються. Буває так, що на підприємстві багатьом або всім не платять зарплату, і громадяни знають, що лише індивідуальне звернення кожного до суду може дати результат, але не колективне звернення заводу, фабрики. Тобто люди вже знають, що такий спосіб є неконституційним (колективне звернення до суду – Ред.). Що ж пропонують хлопці? Акумулювати підписи, ініціативу громадян, а потім сказати, що суд не приймає рішення. А він і не буде приймати, бо він діє за законом! Тобто ми сьогодні спостерігаємо, що опозиція стала на шлях шулерства. Це вже системно", – сказав співрозмовник агентства.

На думку В.Олійника, подібні ідеї опозиції, "приблизно нагадують психологію тих людей, які створюють піраміди, різні МММ, кредитні спілки, де обіцяють золоті гори, заманюючи людей".

"Так і тут: спровокувати ситуацію, довести її до абсурду, а потім сказати, що суд не приймає рішення. А суд і не може прийняти рішення. Таке враження – або не знають права деякі з лідерів опозиції, які мають диплом юриста і, можливо, купили його. Або ж свідомо, знаючи правила, заводять у глухий кут, щоб потім політизувати правовий процес. …Колись був кращий варіант, коли бачили, що держава винна за пільгами, і пропонували громадянам правову допомогу, давали так званий зразок, за яким громадяни переписували, вказували свої реквізити й масово подавали до суду, але індивідуально – це нормально. Але коли пропонується таке колективне звернення, це абсолютно не вписується в законодавство. Тому це просто провокація, бо вона руйнує і без того слабкі основи правової держави", – сказав політик.

Він також зазначив, що в Європі також не існує практики колективного звернення до суду.

Крім того, на думку В.Олійника, опозиція використовує різні способи, аби активізувати людей і щоб у них виникало почуття гніву.

"Але коли зараз хтось каже, що ми зберемо людей, я завжди представникам опозиції кажу так: хлопці, не збирайте, бо влетить і вам, і нам. Там люди і так уже доведені, що ви не таке вже й нове обличчя влади. Вони вже вас бачили. Тому намагайтеся знаходити інші варіанти", – додав він.

Нагадаємо, опозиція звертається до суду з позовом до Президента України Віктора Януковича за привласнення додаткових повноважень. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції лідер партії "Фронт Змін" Арсеній Яценюк.

Він зазначив, що позов до В.Януковича про порушення ним законодавства та Конституції буде поданий до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

"Якщо спеціалізований суд не буде розглядати цей позов, то ми будемо звертатися до Європейського суду з прав людини", – сказав А.Яценюк. Він повідомив, що матеріали цього позову використовуватимуться для усунення В.Януковича від влади через процедуру імпічменту.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram