Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
15660

Акімова розповіда про побудову нової системи сільської медицини

КИЇВ. 31 липня. УНН. Доручення Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення громадян, які проживають у сільській місцевості, якісною та доступною медичною допомогою є однією зі складових побудови в Україні нової системи з надання медичних послуг, яка передбачатиме максимальну наближеність до пацієнта. Про це заявила під час брифінгу Перший заступник Глави Адміністрації Президента України - Представник Президента України у Кабінеті Міністрів Ірина Акімова, передає УНН.

"Це Доручення з’явилося не випадково. Це продовження єдиної політики побудови нової системи з надання медичних послуг, яка буде максимально наближена до пацієнта", - наголосила І.Акімова.

За її словами, покращити ситуацію з наданням медичної допомоги у сільській місцевості та у населених пунктах, віддалених від закладів охорони здоров'я, можуть спеціально обладнані медичні автобуси. І.Акімова зазначила, що використання спеціалізованих медичних автобусів з фахівцями дасть змогу пацієнтам вчасно отримувати необхідну медичну допомогу. "На сьогодні в Україні є 110 спеціалізованих медичних автобусів, які працюють у різних областях, але їх кількість і стан не відповідають тим завданням, які ставляться на сьогоднішній день", - сказала І.Акімова.

За словами Першого заступника Глави Адміністрації Президента України, існує кілька типів медичних автобусів: ті, що займаються флюорографією і мамографією, а також лабораторно-діагностичні і стоматологічні. "Для того, щоб зрозуміти, яка кількість такого обладнання необхідна країні, потрібно провести відповідні розрахунки. Тому до 1 вересня Глава держави дав завдання Міністерству охорони здоров’я визначити потребу в такому обладнанні для того, щоб покрити необхідною профілактичною допомогою всю сільську місцевість, де проживає 31% всього населення країни", - наголосила І.Акімова.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram