Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
19800

Мінрегіон хоче уніфікувати законодавство у сфері ЖКГ

КИЇВ. 2 серпня. УНН. Оскільки сфера житлово-комунального господарства є найбільш зарегульованою в законодавчому плані, необхідно розробити єдиний уніфікований законопроект. Про це під час засідання Комітету галузевих реформ повідомив помічник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Дмитро Швидченко, передає кореспондент УНН.

"Ми розуміємо, що житлово-комунальне господарство серед усіх прикладів є найбільш зарегульованою галуззю", – сказав Д.Швидченко.

Він зауважив, що в галузі водозабезпечення існують 84 нормативно-правових акта. "Ми розуміємо, що коли ми приймаємо (нормативно-правові акти – Ред.), то повинні розраховувати на те, що це ще хтось буде читати та в подальшому виконувати. І якщо законодавство настільки незрозуміле та непрозоре, що його просто неможна оцінити, то ми ніколи не будемо мати ринка житлово-комунальних послуг", – додав він.

Д.Швидченко відзначив, що в результаті роботи Мінрегіон маємо отримати єдиний уніфікований законопроект. "Це має бути конкретний законопроект, узгоджений Мін'юстом, який пройде експертизу в наукових організаціях тощо", – зауважив він.

Водночас він зауважив, що головної метою є не уніфікація закону, а певна дерегуляція. "Головна мета – не уніфікація, головна мета – це певна дерегуляція. Тобто нам треба прибрати із законодавства ті норми права, які там сьогодні прописані, але насправді їх там бути не повинно", – зауважив він.

У свою чергу міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства зауважив, що необхідно мати базовий закон, навколо якого потім буде вибудовуватися решта. "Ми повинні мати базовий закон, а потім навколо нього вже плясати", – додав він.

Джерело: УНН