Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Понеділок, 04 липня 2022 00:09
Новини: Політика
20160

Янукович підписав закон про перерозподіл повноважень податкової служби

КИЇВ. 8 серпня. УНН. Президент України Віктор Янукович підписав Закон №5083-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби і у зв'язку з проведенням адміністративної реформи в Україні". Про це УНН повідомили у прес-службі глави держави.

Нагадаємо, Верховна Рада (ВР) україни прийняла у другому читанні і в цілому як закон відповідний законопроект № 10224 5 липня.

Згідно із законом, Мінфін також буде виконувати функцію встановлення порядку податкового обліку і звітності про результати спільної діяльності.

Порядок контролю митними органами за сплатою платниками ПДВ, акцизного податку та екологічного податку встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, а не спільним рішенням центрального органу державної податкової служби і спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі митної справи, як це передбачено зараз.

Крім того, закон містить норму, яка повинна дозволити здешевити проїзд громадян в поїздах Інтерсіті+ на 16,6%.

Кількість груп "єдиноподатників" було збільшено з чотирьох до шести. З 1 січня 2013 року фізичні особи-підприємці, які використовують працю до 20 найманих працівників і мають річний оборот до 20 млн грн, зможуть перебувати в групі №5. У групу №6 потраплять юрособи з таким же обігом і кількістю працівників до 50. СПД будуть платити єдиний податок - 7% і 10% від обороту. Зараз максимальний річний дохід у фізосіб - 3 млн грн, юросіб - 5 млн грн. Вони платять податок на 3% і 5% від обороту (залежно від сплати ними ПДВ).

Законом передбачено, що стверджувати форми податкових декларацій (розрахунків) з місцевих податків і зборів, а також надавати у разі необхідності методичні рекомендації по їх заповненню може тільки центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування державної фінансової політики (Мінфін), а не податкова служба, як це було раніше.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram