Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
18915

В.Янукович: без впевненої державної підтримки відродити український кінематограф на сьогодні неможливо

КИЇВ. 20 серпня. УНН. Будь-які зміни у фінансуванні національної кіноіндустрії можуть бути спрямовані тільки на збільшення обсягів державної підтримки. На цьому наголосив, коментуючи ситуацію з фінансуванням української кіноіндустрії, народний депутат від Партії регіонів Віктор Янукович. Про це УНН повідомили у прес-службі політика.

У середу, 15 серпня, до народного депутата Віктора Януковича звернулися представники Національної спілки кінематографістів України із проханням розібратися в ситуації навколо фінансування української кіноіндустрії. За даними Сергія Тримбача, голови НСКУ, Міністерство культури України в цьому році виділяє на розвиток національної кіногалузі на 42 мільйони гривень менше, ніж зазначено в державному бюджеті.

За словами народного депутата, такі дії Міністерства стали для нього несподіванкою: "З 2010 року ми поставили перед собою мету – створити потужну, сучасну українську кіноіндустрію. І цей курс ніхто не скасовував", – написав Віктор Янукович на своїй сторінці в Facebook.

Народний депутат наголосив, що будь-які зміни у фінансуванні національної кіноіндустрії можуть бути спрямовані тільки на збільшення обсягів державної підтримки. "Наскільки мені відомо, зараз у виробництві перебуває близько 80 фільмів. І нам необхідно нарощувати взятий темп. Тільки на практиці ми зможемо виховати нових кінокласиків, які прославлять Україну на весь світ. Безперечно, без впевненої державної підтримки відродити український кінематограф на сьогодні неможливо", – заявив Віктор Янукович.

Народний депутат подякував керівництву НСКУ за оперативне реагування та заявив, що вже направив офіційні звернення у профільні міністерства. Крім того, він висловив упевненість у тому, що вже найближчим часом непорозуміння буде вичерпано.

Довідка. Політика державного протекціонізму кіно передбачає захист та просування національного фільму на внутрішньому й міжнародних ринках через податкові стимули, фінансову та законодавчу підтримку.

З 1 січня 2011 року набула чинності поправка до Налогового кодексу України, згідно з якою до 01.01.2016 від ПДВ звільняються всі операції з поставки національних фільмів, визначених Законом України "Про кінематографію", виробниками, демонстраторами та розповсюджувачами, а також постачання робіт і послуг з виробництва, у тому числі тиражування, національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених, субтитрованих державною мовою на території Україні.

У 2011 році бюджет українського кіно становив рекордну суму – 111 млн грн. У 2010 фінансування дорівнювало 24 млн грн. У 2012 році державне фінансування кіноіндустрії становить 176 млн грн.

Народний депутат Віктор Янукович є одним із співавторів поправки до Бюджету України на 2012 рік, у якій передбачалося збільшити фінансування галузі до 264 млн грн.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram