Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Політика
26760

О.Устенко: до завершення виборів ми не почуємо ніяких заяв від МВФ

О.Устенко: до завершення виборів ми не почуємо ніяких заяв від МВФ

КИЇВ. 23 серпня. УНН. Ніяких заяв до листопада цього року представники Міжнародного валютного фонду робити не будуть, адже ця міжнародна інституція займає позицію, за якої в період піку політичної активності в певній країні, неможна робити жодних заяв задля того, аби не вплинути на політичну ситуацію всередині цієї країни. Про це в коментарі УНН повідомив економічний експерт Олег Устенко.

Він наголосив, що МВФ не стане робити заяв, які б могли вплинути на результата виборів – це їх стандартна практика.

Водночас О.Устенко зазначив, що під час візиту місії, наприкінці серпня, буде обговорюватися багато питань.

"Візит представників МВФ в Україну, щоб не відбулося під час перемовин, про що б не домовилися сторони, уже самий по собі позитивний сигнал. Але місія, яка їде в Україну, абсолютно технічна, візит її був запланований достатньо давно. Це місія, яка повинна буде зібрати інформацію щодо економічного стану країни, прогресу якого досяг Уряд за положеннями меморандуму, яка була підписаний з МВФ. І все", – сказав О.Устенко.

Експерт окреслив основні позиції, які будуть обговорюватися під час візиту місії.

"Перш за все, я в цьому не сумніваюся, вони відзначать прогрес у зменшенні дефіциту державного бюджету. Протягом кількох років, починаючи з 2009 року, дефіцит державного бюджету у країні зменшується. І це повністю відповідає тим рекомендаціям, які давав фонд Україні", – зазначив О.Устенко.

Експерт наголосив, що у 2009 році дефіцит бюджету досягав майже 10% ВВП, то вже у 2010 він був знижений до 6,5%, 2011 – 4,5%, а на сьогодні Уряд планує 2,5% ВВП. Водночас експерт додав, що МВФ відзначить цю мету як амбіційну, яку навряд чи буде досягнуто.

"Але вважаю, що місію вдасться переконати в тому, що зниження дефіциту навіть до рівня 3,5-4% ВВП, якого уряд зможе досягти, теж значний прогрес", – вважає експерт, додавши, що наступного року дефіцит можна буде звести десь до 3% ВВП.

О.Устенко зазначив, що місія зверне особливу увагу на ситуацію з НАК "Нафтогазом".

"Нафтогаз" і далі залишається вкрай дефіцитною організацією, яка з’їдає достатньо великий обсяг ВВП. Практично всі платники податків роблять свій внесок у те, що тарифи на газ не змінюються. За моїми оцінками, дефіцит "Нафтогазу" цього року становитиме від 1-2% ВВП. Це колосальна величина, яка впливає на стабільність бюджетної політики та сковує уряд Азарова в багатьох спробах реформування економіки", – зазначив він.

Аргументом української сторони, на думку О.Устенка, у цьому випадку може стати той факт, що підняття тарифів на газ, адже це саме те, що може вивести "Нафтогаз" на бездефіцитний стан, буде майже неможливо у період піку політичної активності.

О.Устенко зазначив, що спостерігатиметься прогрес у досягненні незалежності регулятора Національного банку України. Він додав, що МВФ звертатиме увагу на банківську систему України, у якій доля так званих "неякісних активів" усе ще залишається достатньо високою та, за різними оцінками, становить близько 40%.

"Буде також спостерігатися вразливість української економіки від того шторму, що бушує у світовій економіці. Адже українська економіка відкрита до неї – половина ВВП отримується за рахунок експорту товарів. Дискусійним питанням стане монітарна політика, адже з одногу боку політика НБУ є стримано консервативною, а з іншого боку цього може бути недостатньо з погляду подальшої стимуляції економіки", – зазначив експерт.

"Водночас МВФ, я впевнений, відзначить позитивні тенденції у зниженні рівня інфляції та навіть з деякою дефляцією", – вважає О.Устенко.

Експерт зазначив, що до цього часу Україна сплачувала за тими зобов’язаннями, які вона має перед МВФ. Він додав, що ті два 2 млрд дол., які їй слід виплатити до кінця поточного року, не стануть проблемою.

Нагадаємо, з 29 серпня по 5 вересня в Україні з візитом перебуватиме місія МВФ.

Однією з вимог відновлення співпраці України з МВФ і отримання чергового траншу за програмою stand by у розмірі 15,5 млрд дол. є зниження дефіциту бюджету України. За прогнозами експертів, річний дефіцит бюджету 2012 року очікується на рівні 3,5% ВВП, при тому що 1-2% становитиме дефіцит НАК "Нафтогаз України" через невідповідність тарифів на газ для населення їхній собівартості.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram