Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
23190

Серед усіх студентів в Україні – 1,5% іноземців

КИЇВ. 23 серпня. УНН. За словами заступника директора Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Миколи Фоменка, привабливість української освіти у світі зростає. Серед усіх студентів, які навчаються в Україні, 1,5% – іноземці. Про це він повідомив на прес-конференції в медіа-холі УНН.

"Привабливість української освіти зростає. Минулого навчального року в Україні навчалися 50 тис. іноземних студентів. Це найбільший показник за всі роки незалежності України", – зазначив урядовець.

За його словами, ці показники нарощуються, у зв’язку з тим, що минулого року Міністерство дозволило ВНЗ приймати на навчання за вибором мови, тобто навчати на підготовчих відділеннях і потім у ВНЗ навчати українською мовою.

Між тим, за словами М.Фоменка, у США майже 20% контингентів студентів складається з іноземців. Якщо говорити про Україну, то цей показник дорівнює 1,5%. "Це дуже мало для нас. І ми маємо нарощувати ці показники", – резюмував він.

Нагадаємо, голова комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Максим Луцький наголошував, що державне замовлення вищих навчальних закладів цього року значно перевищило попит студентів.

"Відразу варто сказати, що відповідний лист Міністерства щодо продовження терміну зарахування має рекомендаційний характер, тому ВНЗ, які вчасно виконали план державного замовлення, не зобов’язані продовжувати зарахування. Якщо говорити про великі університети, такі як КНУ ім.Шевченка, КПІ, НАУ, то у них такі проблеми навряд чи взагалі коли-небудь виникали, і цьогорічна вступна кампанія – не виняток. До того ж, цьогорічне держзамовлення деякою мірою дійсно перевищує попит, але це студентам лише на користь, адже більша кількість з них має змогу вступити на бюджет", – сказав М.Луцький.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram