Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
24810

102 роки тому народилася Мати Тереза

КИЇВ. 27 серпня. УНН. Мати Тереза ​​Калькутська (Агнес Гонджа) з'явилася на світ 27 серпня 1910. Її родина належала до албаномовних аромунів, які проживали в македонському місті Скоп'є. У 18-річному віці Мати Тереза ​​залишила рідне місто і відправилася до Ірландії, щоб вступити в чернечий орден "сестер Лорето". У черниці вона постриглася в 1931 році. При цьому Агнесс Гонджа отримала ім'я канонізованої в 1927 році монахи

У 1948 році Мати Тереза ​​заснувала громаду Ордена милосердя в Індії. Ця організація займалася створенням шкіл, лікарень, притулків для бідних верств населення. При цьому представники громади не звертали уваги на віросповідання людини і її національність.

У 1965 Орден милосердя Матері Терези став міжнародним. Організація почала надавати допомогу також при стихійних лихах.

У 1973 році Мати Тереза ​​була удостоєна Темплтоновської премії, ставши її найпершим лауреатом. А через 6 років вона отримала Нобелівську премію миру, як вказувалося, "за діяльність, спрямовану на допомогу стражденним людям".

Померла Мати Тереза ​​5 вересня 1997. На момент смерті їй було 87 років. У 2003 році її зарахували до лику Мати Тереза ​​блаженних в католицтві.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram