Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
18360

У Шостці сьогодні відзначають День міста

КИЇВ. 3 вересня. УНН. Шостка - місто в Сумській області України. Розташованена річці Шостка, від якої і отримало свою назву. За переказами, річка називається так тому, що вона є шостим припливом Десни, рахуючи від місця, де вона впадає в Дніпро, передає УНН.

У 16-17 століттях в малопроходимих лісах стали селитися втікачі з Правобережжя. Так виникло селище, яке є частиною сучасної Шостки.

У 1676 році Локотський козак Стефан Бугай засипав греблю і побудував млин на річці Шостці. На ній мололи селітру і деревне вугілля, з яких підприємливі селяни кустарними засобами виготовляли порох на продаж.

У 1711 році Петро я організував на річці Шостка приймальний пункт селітри. Є відомості, що порох робили на хуторі Шкірманівскому на річці Уске.

У 1734 році під час російсько-турецької війни гостро постало питання своєчасного поповнення боєприпасами російської армії. Справа в тому, що бойові дії проходили на віддалі від центрів виробництва пороху. Це стало основою для виникнення в 1739 році порохового заводу на річці Шостці. Цей рік прийнято вважати роком заснування міста.

Д Сучасна Шостка зайнята в основному хімічної галуззю. Найбільш відомо об'єднання "Свема"Ё, що стало піонером в хіміко-фотографічної промисловості країни. У радянський час на підприємстві виготовлялися кіно-і фотоплівка, авіаційні реагенти. З розвалом Радянського Союзу завод прийшов в запустіння. Сьогодні Шосткинського підприємства "Імпульс" та "Зірка", що спеціалізуються на виготовленні боєприпасів, входять до числа стратегічно важливих об'єктів України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram