Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
19005

Спектакль про Pussy Riot поставили у Берліні

КИЇВ. 10 вересня. УНН. У Берліні відбулася прем'єра вистави за матеріалами процесу над російською панк-групою Pussy Riot, повідомляє УНН з посиланням на іноземні ЗМІ.

Спектакль називався "Pussy Right" і був поставлений на сцені Фонду Генріха Бьоля - одного з організаторів акції. У постановці були задіяні актори берлінського Театру Максима Горького Ганна Мюллер, Крістін Кенінг, Регіна Циммерман і Ульріх Матес. Вхід на виставу був безкоштовним. Пряма трансляція постановки велася на сайті Фонду Генріха Бьоля.

У тексті спектаклю, крім витягів з протоколів судових засідань у справі групи, використовувалися уривки з трагедії Софокла "Антігона".

Нагадаємо, 17 серпня учасниці Pussy Riot Катерина Самуцевіч, Надія Толоконникова і Марія Альохіна були засуджені до двох років колонії кожна за акцію в храмі Христа Спасителя, фрагменти якої були зняті на відео і увійшли в кліп на пісню зі словами "Богородиця, Путіна прожени". Суд постановив, що дівчата керувалися мотивами релігійної ненависті, тоді як самі учасниці події стверджували, що їхня акція була політичною. Захист Pussy Riot вже оскаржила вирок.

Процес над російською панк-групою викликав широкий суспільний резонанс, у тому числі за кордоном. На підтримку дівчат висловилися багато діячів культури і мистецтва, політики і громадські активісти. Правозахисна організація Amnesty International визнала Pussy Riot ув'язнен совісті.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram