Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
16935

У прикарпатському лісі знайшли 2 авіаційні бомби та мінометні міни

КИЇВ. 11 жовтня. УНН. У місті Яремче на території лісового масиву в урочищі "Товстий діл" виявлено 4 застарілих боєприпаси, серед яких дві 82 мм мінометні міни і дві авіаційні бомби АО-2,5. Про це УНН повідомили у прес-службі МНС.

На місце події виїхали працівники групи піротехнічних робіт Територіального управління МНС в Івано-Франківській області. Знайдені боєприпаси піротехніки знищили одразу на місці події.

Загалом з початку року на Івано-Франківщині виявлено та знешкоджено 594 одиниці застарілих боєприпасів.

Вибухівка на території України залишилася ще з радянських часів, наразі триває процес утилізації непридатних для використання боєприпасів, зброї, мін. За інформацією Міністерства оборони  у 2012 році на утилізацію боєприпасів передбачено 311 млн 829 тис. грн. Для виконання робіт з утилізації боєприпасів залучаються Донецький казенний завод хімічних виробів, Шосткінський казенний завод "Імпульс", державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів, асоціація підприємств "Співдружність",  Державний концерн "Укроборонсервіс".

Як повідомляв УНН, на Донецькому казенному заводі хімічних виробів розпочалась утилізація вибухівки кількістю 148 тис. одиниць.

"Ми маємо технології, які дозволяють утилізувати боєприпаси середніх і великих калібрів. Утилізація відбувається без участі людини у спеціальних кабінах, що значно знижує ризики для працівника. Після утилізації в розпорядженні Міноборони залишаються вибухові речовини та металолом. І цю повноцінну вибухову речовину можна використовувати як речовину для виробництва промислової вибухівки", – сказав директор Донецького казенного заводу хімічних виробів Микита Самокіш.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram