Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Понеділок, 04 липня 2022 18:30
Новини: Політика
18495

Україна готується до третього антикорупційного звіту перед GRECO

КИЇВ. 15 жовтня. УНН. Україна готується до звіту перед Групою держав Ради Європи проти корупції (GRECO) в рамках третього раунду оцінювання нашої держави. Звіт стосуватиметься питань прозорості фінансування політичних партій та криміналізації корупційних діянь.  Про це сказав міністр юстиції Олександр Лавринович, повідомили УНН у прес-службі Мін’юсту.

За словами міністра, 15-19 жовтня 2012 року делегація України у складі представників Міністерства юстиції перебуватиме у Страсбурзі, де візьме участь у в  57-му пленарному засіданні GRECO. Під час засідання Україна, планує проаналізувати шляхи виконання іншими державами рекомендацій, наданих GRECO за результатами третього раунду оцінювання. Зокрема, особливу увагу планується звернути на  виконання країнами Ради Європи саме тих рекомендацій, які збігаються з рекомендаціями, наданими Україні.

Міністр нагадав, що Україна має поінформувати GRECO про реалізацію рекомендацій, наданих у рамках третього раунду оцінювання GRECO по Україні до 30 квітня 2013 року Україна.

Крім того,  під час 57-го пленарного засідання Україна планує поінформувати GRECO  про зміни, що відбулися в національному законодавстві, які стосуються виконання рекомендацій GRECO, наданих за результатами спільних першого та другого раундів оцінювання. Зокрема, зазначити про прийняті Верховною Радою України Закони України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", "Про правила етичної поведінки", "Про адміністративні послуги", а також стосовно нового Кримінального процесуального кодексу України.

GRECO було утворене Радою Європи з метою покращення можливостей країн – членів групи боротися з корупцією, дотримуватися ухвалених державами рішень, а також вживати відповідних антикорупційних заходів. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram