Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Четвер, 07 липня 2022 11:15
Новини: Київ
14100

Компенсація різниці в тарифах дозволила Київенерго отримати прибуток в 744 млн грн

КИЇВ. 25 жовтня. УНН. У третьому кварталі Публічне акціонерне товариство "Київенерго" отримало кошти в сумі 2,005  млрд гривень у вигляді компенсації різниці між чинними тарифами на теплову енергію, що використовується для потреб населення в Києві, і собівартістю її виробництва. Про це УНН повідомили у  прес-службі компанії.

Ці кошти компанія відразу ж перерахувала НАК "Нафтогаз України" в якості розрахунку за спожитий природний газ для виробництва теплової енергії. При цьому згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності за фактом 9 місяців роботи був зафіксований умовний прибуток Компанії у розмірі 744 млн. 21 тис. гривень.

"Для збереження низьких тарифів в Україні існує компенсаційний механізм. Нинішній тариф на теплову енергію для населення покриває собівартість її виробництва на 50%. Причому газова складова у структурі тарифу перевищує 70%. Таким чином, виходить, що де-юре, отримавши з бюджету компенсацію, Компанія має позитивний фінансовий результат, і згідно з вимогами міжнародної звітності фіксує прибуток у звітах, а де-факто - отримані кошти автоматично перераховуються за спожитий газ НАК "Нафтогаз України", - підкреслила фінансовий директор ПАТ "Київенерго" Тетяна Грязнова.


Нагадаємо, в липні-вересні Київенерго перерахувала НАК "Нафтогаз України" 2,005 млрд гривень за газ, спожитий на виробництво теплової енергії для потреб населення. Ці кошти були отримані Компанією в якості компенсації різниці в тарифах.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram