Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
14340

На багатьох виборчих дільницях немає оголошення про відсутність відеоспостереження в кабіні для голосування

КИЇВ. 28 жовтня. УНН. На багатьох виборчих дільницях немає повідомлення "У кабіні для таємного голосування відеоспостереження не ведеться", яке має бути згідно з постановою Центральної виборчої комісії (ЦВК). Про це повідомили експерти проекту "Майдан-Моніторинг" Наталія Зубар і Юрій Луканов під час Інформаційного марафону "Вибори-2012: громадський погляд", який відбувається в УНН.

За словами Наталії Зубар, громадські спостерігачі отримали вже понад 200 повідомлень про відсутність згаданого напису на дільницях. При цьому вона відзначила, що відповідна постанова від 24 жовтня чомусь зникла з сайту ЦВК, але її оприлюднив сайт Омбудсмана. На її думку, відсутність цього напису може вплинути на волевиявлення виборців, оскільки ті думатимуть, що відеокамери, встановлені на дільницях, стежитимуть за ними та фіксуватимуть їхній вибір.

"Іде системне порушення приватності голосування", - наголосила вона.

Зі свого боку, Юрій Луканов додав, що через відсутність згаданого напису деякі члени виборчих комісій тиснуть на виборців і закликають їх голосувати «правильно», натякаючи на те, що волевиявлення буде проконтрольовано.

Інформаційний марафон "Вибори-2012: громадський погляд" проводить Консорціум “Національний екзит-пол 2012” (Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології, Український Центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова) та Міжнародний фонд “Відродження”.
 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram