Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!

Данилюк Олександр

Данилюк Олександр

Олександр Данилюк народився 22 липня 1975 року в місті Григоріополь (Молдова). Жив в Києві

У 1998 році закінчив Національний технічний університет (КПІ) за спеціальністю інженер-електрик і паралельно здобув освіту в галузі фінансів в Київському інституті інвестицій. У 2001 році закінчив Бізнес-школу університету Індіани (США) отримавши МВА.

Кар'єру почав брокером. Працював керівником департаменту інвестиційного банкінгу в "Альфа Капітал" і молодшим інвестиційним менеджером в американському фонді Western NIS Enterprise Fund (WNISEF).

Кілька років працював закордоном. Керував інвестиційним фондом Rurik Investment в Лондоні і Люксембурзі. У той же час був радником прем'єр-міністра Юрія Єханурова за часів президентства Віктора Ющенка. Був позаштатним радником Віктора Януковича в період його президентства.

З 2010 року він очолював Координаційний центр з упровадження економічних реформ.

У 2014 році був постійним представником президента Петра Порошенка в Кабінеті Міністрів України.

У вересні 2015 року Данилюк був призначений на посаду заступника глави Адміністрації Президента України.

23 травня 2016 року Олександр Данилюк заявив про свою відмову від громадянства Великобританії через бажання побудувати політичну кар'єру в Україні.

У 2016 році отримав посаду міністра фінансів в уряді Володимира Гройсмана.

У червні 2018 року Володимира Гройсман звернувся до Верховної Ради з пропозицією звільнити Данилюка з поста міністра фінансів. 7 червня 2018 року парламент підтримав звільнення Данилюка. Ймовірною причиною звільнення стали розбіжності Данилюка і Гройсмана в поглядах на реформування фіскальної служби.

28 травня 2019 року Указом Президента України Володимира Зеленського призначений на посаду секретаря Ради Національної безпеки України.

Новини про персону
Загрузка...