Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!

Тимошенко Юлія

Тимошенко Юлія

Народилася 27 листопада 1960 року в Дніпрі.

Закінчила економічний факультету Дніпропетровського держуніверситету. У 1999 році Тимошенко захистила дисертацію на тему «Державне регулювання податкової системи» і стала кандидатом економічних наук.

Кар'єру починала на Дніпропетровському машинобудівному заводі інженером-економістом. Але в той же час починає цікавитися бізнесом і в 1988 році відкриває, разом з чоловіком Олександром Тимошенком, відео прокат.

Пізніше Тимошенко організовує молодіжний центр «Термінал» і починає займатися продажем нафтопродуктів.

У 1991 році заснувала спільно з чоловіком корпорацію «Український Бензин». З 1991 - комерційний, потім генеральний директор СП «Корпорація Український бензин» (КУБ). У 1995-1996 очолювала створену на базі КУБ корпорацію «Єдині енергетичні системи України» (ЄЕСУ), що займалася поставками російського газу.

У 1997 році Юлія Тимошенко перший раз була обрана народним депутатом України. За твердженнями самої Тимошенко підштовхнули її до цього репресії проти її бізнесу від якого «Залишили випалену землю». Податкова інспекція України висунула позов проти ЄЕСУ на 1,4 млрд грн в 1997 році. Пізніше було прийнято рішення про ліквідацію підприємства, яка завершилася лише в 2009 році.

У парламенті створює депутатську групу «Батьківщина». У 1999 році виникає політична партія «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» і Тимошенко очолює її.

30 грудня 1999 призначена віце-прем'єром з теплоенергетичного комплексу в уряді Віктора Ющенка. У серпні 2000 був заарештований чоловік Тимошенко.

Початкові звинувачення Генпрокуратури України (в лютому 2001 року) проти Тимошенко щодо діяльності на посаді президента ЄЕСУ в 1995-1997 роках формулювалися так: «контрабанда російського природного газу, ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, службове підроблення). У 2003 році ""контрабанда природного газу "була перекваліфікована на" заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем та в особливо великих розмірах"",

30 квітня 2002 - Києво-Святошинський суд Київської області зняв усі звинувачення, висунуті Генеральною прокуратурою проти Юлії Тимошенко та її чоловіка.

9 квітня 2003 Апеляційний суд Києва підтвердив рішення про зняття звинувачень, і скасування кримінальної справи стосовно Юлії Тимошенко та її чоловіка.

У вересні 2004 року Тимошенко подала в суд на дії Генеральної прокуратури України, вимагаючи остаточно закрити всі справи по ЄЕСУ. Однак у 2011 році в ВР була створена слідча комісія у справах ЄЕСУ. Комісія направила запит до Генпрокуратури України, з проханням запросити Генпрокуратуру Росії про борги ЄЕСУ в Росії; і про зв'язок цих боргів з підписанням Тимошенко газових контрактів між Україною і Росією від 19.1.2009.

У червні 2011 року у відповідь на запит парламентської комісії Верховної Ради України, Міноборони Росії повідомив, що за ЄЕСУ числиться борг у розмірі 405 млн доларів за непоставлені будівельні товари в 1996-1997 роках, Генпрокуратура України порушила кримінальну справу за фактом наявності боргу ЄЕСУ, згодом - проти Юлії Тимошенко та ряду колишніх співробітників ЄЕСУ.

Після першого кримінального розслідування Юлія Тимошенко продовжила політичну кар'єру. Була одним з лідерів руху «Україна без Кучми». Після перемоги Віктора Ющенка на виборах президента України очолила уряд.

У вересні 2005 року Ющенко відправив уряд Тимошенко у відставку через внутрішный конфлікт між гілками влади.

У 2007 році на дострокових виборах до Верховної Ради партія «БЮТ» (Блок Юлії Тимошенко) займає лідируючі позиції, що дає Тимошенко можливість знову отримати посаду прем'єр-міністра країни. На прем'єрство Тимошенко припала «газова криза» під час якої 1 січня 2009 року російський «Газпром» повністю припинив постачання газу в Україну. В результаті переговорів 19 січня 2009 року було підписано угоду про відновлення транспортування газу на Україну і країни ЄС. Контракт укладений з російським монополістом в подальшому неодноразово піддавався критиці.

У 2010 році Юлія Тимошенко брала участь у виборах президента і програла Віктору Януковичу. У березні 2010 році Юлію Тимошенко відправили у відставку з поста глави уряду.

Починаючи з травня 2010 року, було відкрито ряд справ проти Юлії Тимошенко; найбільш відомі справи: за Кіотські гроші; що автомобілів для сільської медицини; щодо газового контракту з Росією.

У жовтні 2011 року Печерський суд Києва засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі з відшкодуванням збитків державі в розмірі 189 млн дол. Під час перебування в ув'язненні Тимошенко неодноразово заявляла про поганий стан здоров'я і провела два голодування. Після втечі Януковича у лютому 2014 року була звільнена представниками нової влади. 22 лютого вийшла на свободу.

На виборах президента програла Петру Порошенкові. Була обрана народним депутатом.

Включилася у виборчу гонку за посаду президента в 2019 році.

Новини про персону
Загрузка...