Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Публікації: Київ
78840

В.Антонов: "Хочу перетворити Оболонь в територію комфорту"

В.Антонов: "Хочу перетворити Оболонь в територію комфорту"

КИЇВ. 16 квітня.УНН. Нещодавно в кількох районних адміністраціях столиці відбулися кадрові зміни. Вони передусім були викликані неефективною роботою районної влади щодо розчищення міста від снігу. Як впорався з цією стихією один з найбільш розвинених районів - Оболонський? Та й взагалі, які пріоритети і перспективи розвитку району сьогодні, і чи можна реалізовувати корисні для мешканців проекти в умовах фінансової кризи? Про ці та інші питання УНН спілкувався з головою Оболонської райдержадміністрації Василем Антоновим.

- Ви керуєте районом два роки. Наскільки тісно ваше життя пов'язане з Оболонню?

 - На Оболоні я живу вже 33 роки. Я в буквальному сенсі будував цей район. Коли приїхав сюди в 1981 р. тут були одні піски, зараз - сучасний мегаполіс, який за кількістю населення можна порівняти з обласним центром. Весь цей час я жив на одній вулиці - проспекті Героїв Сталінграда. 15 років тулився в однокімнатній кооперативній квартирі. Тут живуть мої друзі і рідні. Я відчуваю, що тут моя мала батьківщина. Тривалий час я керував великою будівельною організацією МЖК «Оболонь». Ми фактично модернізували наш район. На Оболоні мене знають багато людей. Я завжди віддаю перевагу спілкуванню з жителями особисто. Намагаюся вислухати людину і по-можливості допомогти. Завдяки "сарафанному радіо", до мене почали звертатися за допомогою навіть люди з інших районів столиці. Певно, це стало однією з переваг у тому, що в 2010 р. мене призначили головою Оболонської райдержадміністрації.

 - Чому ви погодилися очолити районну адміністрацію?

 - У мене не було і немає жодних кар'єрних амбіцій. Я забезпечена людина, матеріальні запити у мене невеликі. Завжди був проти того аби чиновник збагачувався за рахунок посади. Я, навпаки, намагаюся залучати у район інвестиції. І досить успішно. За два роки підприємства-спонсори вклали сюди 5 млн. своїх коштів. Ми їх переконали в тому, що бізнес повинен бути соціально відповідальним. А погодився стати чиновником, тому що мені не все одно, яким буде майбутнє району. Хочу залишити після себе добру пам'ять. Хочу, щоб люди згадували мене добрим словом.

 - Серед високопосадовців зараз стало модним займатися благочинністю. А Ви теж схильні до цієї моди?

 - Для мене це не мода, а внутрішня потреба і спосіб життя. Адже я допомагав людям задовго до того як став чиновником. Причому, ніколи цим не хизувався. Вважаю, що хороші справи треба робити тихо. Моя благодійність це не проекти "на камеру". Це, можливо, менш ефектно, проте приносить користь людям. Комусь допоміг у лікуванні, хтось отримав допомогу на ремонт квартири, для когось домігся поновлення інженерних комунікацій. Так і наповнюється скарбничка добрих справ. У 2010 р. ми створили благодійний фонд "Добрий ангел миру". Завдяки його діяльності в районі відкрили два прекрасних пам'ятника - чорнобильцям та воїнам Великої вітчизняної війни. Кошти на ці проекти зібрали дуже швидко і зараз люди із задоволенням милуються цими витворами мистецтва.

 - Тривала зима спровокувала масу проблем і критики у бік міської та районної влади. В основному щодо прибирання снігу. Як Оболонський район з цим впорався?

 - Сніг поставив столітній рекорд. Розчистити все і відразу ми не могли. Почали з магістральних вулиць, потім перейшли до другорядних. Головна мета була налагодити роботу транспорту. З цим ми впоралися. У неділю на Оболоні почав ходити перший автобус, до четверга весь транспорт працював у штатному режимі. Відчули величезний дефіцит техніки. На щастя, міськадміністрація вже виділила 100 млн. під лізинг снігоприбиральної техніки. Кажуть, не було б щастя, так нещастя допомогло. Зараз готуємося до підвищення рівня води. Для боротьби з паводком ми підготували 26 насосів і тисячу мішків з піском.

 - Сніг зійшов, але разом з асфальтом. Кияни скаржаться на якість доріг і часто звинувачують у цьому і районну владу ...

 Дороги знаходяться на балансі «Київавтодору» і саме він відповідає за їх ремонт. Але для всіх після снігопадів це питання №1. Зараз я координую роботу районного ШЕУ, перевіряю графік ремонтів. Ми визначили головні проблеми на магістральних вулицях. Розпочали підготовку до асфальтування на другорядних, таких як Прирічна, Північна тощо. Хочу подякувати мешканцям Оболонського району за терпіння і розуміння проблеми. Березневий снігопад повністю зірвав графік ремонту доріг, але, думаю, що до 9 травня районне управління «Київавтодору» основні роботи виконає.

 - Для Оболоні, як і для інших районів, актуальна тема засилля МАФів. За це кервіників районів часто критикують. Як розв‘язуєте цю проблему?

 - Право видавати дозвільну документацію на МАФи в руках міста. Ми можемо лише виписати припис про порушення благоустрою. Але від проблеми я не відрікаюся. Вважаю, що МАФи ганьба для Києва, а Оболоні вони тим більше не потрібні, оскільки у нас найбільша по Києву насиченість магазинами. Але проблему можна вирішити. Два місяці тому Київрада постановила, що районна адміністрація спільно з міським департаментом з благоустрою зможе демонтувати МАФи. На кожний тиждень у нас є графік демонтажу, і ми будемо прибирати кіоски.

 - На чому ви акцентуєте увагу у своїй діяльності як голова району?

 - У нас кілька пріоритетів. Один з них - розвиток медицини. Для мене це тема номер один. Коли я прийшов у район, медичні заклади були в жахливому стані. А сьогодні, якщо порівняти наші лікарні з лікарнями в інших районах, це  порівняння буде на нашу користь. Зроблена колосальна робота. Ми відкрили дитячу поліклініку на вул. Лайоша Гавро, вона забезпечена сучасним обладнанням. А перед поліклінікою влаштували мальовничий дитячий сквер. На вул. Північній у центральній дитячій поліклініці почала працювати амбулаторія сімейного типу та дитяча водолікарня. Наша гордість - це нові басейни з очищенням. В одному з них займаються діти, у яких діагностовано ДЦП. Інший басейн - плавальний для дітей 14-16 років. І головне - все це безкоштовно. На Оболоні з'явилися медичні кабінети спелеотерапії. Там лікують дітей за допомогою соляних шахт. До нашого активу можна записати відкриття відділення жіночої консультації, придбання апарату МРТ (до речі, єдиного, який буде знаходитися в поліклініці і яким зможуть користуватися безкоштовно), початок роботи кабінету діабетичної стопи і багато іншого. А ще в Оболонському районі двері відкрили 9 амбулаторій сімейного типу з повним комплектом устаткування. Тому природньо, що у загальному рейтингу районів Києва торік, за якістю медичних послуг, ми зайняли друге місце.

 - Які ще пріоритетні напрями роботи визначила для себе районна влада на найближчу перспективу?

 - Другий пріоритет - озеленення Оболоні. Це взагалі - моє хобі. Я завжди згадую слова французького президента Шарля де Голля. Відвідавши Київ, він вигукнув, що "бачив багато парків в містах; але ніколи не бачив міста в парку». Я поставив мету створити на Оболоні таке місто-парк. І це, не зважаючи на те, що намиті піски тут не дуже дружні до рослин. Ще працюючи в МЖК "Оболонь", ми не здавали будинок, поки не висаджували навколо зелені насадження. Я привозив сюди ялинки, псевдотуї, магнолії. Зважте, майже всі вони прижилися. Коли став головою району, роботу цю продовжив, подвоїв зусилля. За два роки ми створили 4 сквери і 35 екологічних територій. На Оболоні було чимало порожніх ділянок землі. Ми їх огороджували і висаджували там велику кількість дерев і квітів. Так з'являлися екологічні території - своєрідні оази у великому мегаполісі. Тільки на вул. Л.Гавро висадили 400 ялинок. А ще масово висадили в районі екзотичне дерево - катальпу. Раніше в Києві вона майже ніде не зустрічалася. Люди активно підтримали ці ініціативи. Із власних дач привозять саджанці, виходять на суботники. А між двірниками навіть виникло змагання на краще озеленення території. Переможців ми нагородили. На лаврах спочивати не збираємося. Цього року плануємо створити ще 15 екологічних територій.

 - Розвиток освіти теж у списку ваших пріоритетів?

 - Безумовно. Адже 70% районного бюджету йде на його фінансування. Це оплата комунальних послуг, харчування школярів, зарплата вчителям. Під особливим контролем модернізація шкіл та дитячих садків. В одній школі поставили теплові насоси, що дозволило заощадити в зимовий період 200 тис. грн. Почали енергозберігаючий проект із заміни вікон в освітніх установах та утеплення фасадів будівель. Цим ми істотно зменшимо втрати тепла. Діти взимку більше не будуть мерзнути і хворіти. Ми створимо їм максимально комфортні умови для навчання. Не забуваємо також про здоровий спосіб життя дітей. Торік за спонсорські кошти було споруджено сучасний шкільний стадіон. Цього року біля школи №143 зведемо ще один.

 - Оболонь порівняно новий район. Чи торкнулись його такі хронічні столичні проблеми як зношеність інженерних мереж та житлового фонду?

 - Ці проблеми не пройшли повз. Зношеність інженерних мереж величезна. Причому з ладу виходять навіть ті труби, які прокладали в 90-х рр.. Тоді економили на всьому, в тому числі на якості. Щоб замінити всі комунікації, потрібні великі гроші. Їх у бюджеті, звичайно, немає. Порівняно з "хрущовками", житловий фонд нашого району не старий. Але "панельки" вимагають комплексної модернізації. Головне - утеплення фасаду та заміна труб. Після цього такі будинки будуть служити ще довго.

 - Ви двічі були депутатом районної ради. Як вважаєте, їх ліквідація пішла місту на користь?

 - У тому вигляді, в якому вони існували в останні роки перед ліквідацією, райради не потрібні. Депутати проходили в раду за партійними списками, районним господарством не займалися, вирішували особисті питання. В адміністрації тоді було дев'ять заступників, кожен за партійною квотою. Чим вони всі займалися незрозуміло. Зовсім інша ситуація була, коли райради обиралися за мажоритарною системою. Я сам був мажоритарником, знаю як це. В окрузі було десь 20 будинків. Щодня  доводилося займатися ремонтом під'їздів, комунікацій, прибиранням території та багатьма іншими побутовими проблемами. Люди знали, що коли у них є певні питання, треба йти до Антонова. Ось такі райради варто було б повернути.

 - Райони вже давно фінансово несамостійні. Як вдається не тільки виживати, а й реалізовувати нові ідеї в таких умовах?

 - Зізнаюся чесно, грошей постійно не вистачає. Але пріоритетними у нас зараз є проекти, які визначають міська влада і жителі району. Порядок дій наступний: спочатку розробляється проект, проводиться експертиза, і тільки тоді ми переконуємо місто надати фінансування. Ось кілька прикладів. На розподільчій смузі по вул. Тимошенко плануємо спорудити співаючі фонтани. Вартість реалізації проекту 7 млн. грн. Сподіваємося розпочати роботи в цьому році. Це буде продовження доброї традиції. На проспекті Героїв Сталінграда ми вже відкрили два фонтани. Другий цікавий проект - реконструкція та відкриття парку в урочищі «Наталка». Це на півострові біля Московського мосту. Зараз там все в занедбаному стані. Хочемо перетворити урочище в зразково-показовий парк. На Кирилівському озері біля метро "Оболонь" створимо зону для прогулянок. Ідей ще дуже багато. І кожну перед міською владою ми намагаємося обгрунтувати, довести її корисність для мешканців нашого району.

 - Як ваші особисті якості допомагають справлятися з роботою в районі?

 - Головне для мене - оптимізм, романтизм і віра в людей. Завдяки цьому завжди приходять нові ідеї, присутнє бажання працювати, відвідує почуття натхнення. Останнє, до речі, ще й джерело моєї поетичної творчості. Я вже давно складаю вірші, із задоволенням їх читаю. Один з улюблених моїх поетів - Євген Євтушенко. Мене колись мама навчила ставитися до будь-якої людини з повагою, незалежно від їх професії чи соціального статусу, тому намагаюся бути максимально простим у спілкуванні і з підлеглими, і з жителями району. Завжди націлений на взаєморозуміння, досягнення позитивного результату.

 - Яким ви бачите майбутнє Оболонського району?

 - Однозначно, він буде районом багатопрофільним. Це і місце проживання тисяч киян, і генератор нових робочих місць, особливо у сфері обслуговування. Район має і, очевидно, збереже потужний торговий потенціал. Але, головне, в майбутньому я бачу Оболонський район територією комфорту. Крім соціальної інфраструктури, тут має бути багато зелені, пам'яток, місць для відпочинку. Він буде привабливий не тільки для місцевих жителів, а й для туристів. Загалом, це буде дійсно район, який поєднає і новинки третього тисячоліття і кращі традиції минулого. Упевнений, що незабаром кияни будуть пишатися Оболонню.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram