Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Публікації: Політика
95790

Патріарх Філарет: Святкування Хрещення Русі наблизило нас до єдиної Помісної Церкви в Україні

Патріарх Філарет: Святкування Хрещення Русі наблизило нас до єдиної Помісної Церкви в Україні

Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Фііларет в цілому задоволений тим, як пройшли урочистості з нагоди 1025-ї річниці від Хрещення Русі у Києві, і вважає, що попри недружність ставлення до української церкви з боку Кремля та Російського Патріархату, відзначення цієї дати пішло на користь Україні. Про це він сказав у інтерв'ю УНН.

- Як оцінює Святійший Патріарх святкування 1025-ї річниці Хрещення Русі у Києві?

- Святкування відбулося в цілому на належному високому рівні, особливо що стосується державних заходів у Мистецькому Арсеналі та палаці «Україна». Також і заходи, організовані нашою Церквою, відбулися добре – зібралося близько 25 тисяч чоловік на літургію, Хресний хід та молебень біля пам’ятника святому князю Володимиру. Я бачив, що у людей були радісні обличчя, відчувався святковий настрій, всі наші віруючі були задоволені.

Державні святкування ми, всі українські Церкви, провели разом, і це важливо, бо свідчить про порозуміння між нами. Шкода, що так само разом ми, православні, не змогли помолитися – Московський патріархат молився окремо. Але ми сподіваємося, що час подолання розділення між православними Церквами – не далекий. І що в майбутньому ми зможемо разом молитися з нагоди таких свят.

- Чого було більше у заходах святкування, на Ваш погляд, духовності чи політичної суєти?

- Було і те, й інше – залежно від того, хто чого прагнув і шукав від цього свята. Для нас це було свято духовного піднесення, спільної молитви, вшанування наших святих. А також привід нагадати, що оновлення державного життя і суспільства повинно відбуватися через духовне відродження – як через Хрещення князь Володимир оновив Київську Русь.

А ті, хто хотів використати це свято для відродження зниклої імперії та утвердження ідей «Третього Риму», зазнали поразки. Бо своїми діями, бронепотягами та закликами «дивитися молебень по телевізору» показали, де духовне, а де – мирське.

- Наскільки Вам видається, чи змінилося щось у ставленні до української церкви з боку російського Патріарха Кирила та перших осіб Росії?

- Ставлення Москви до Київського Патріархату є незмінним – вони хочуть нашого знищення. Але Бог і український народ не хочуть цього. Тому всі їхні спроби нас знищити залишаються безплідними, а наша Церква, не зважаючи на спротив, зростає.

Що стосується ставлення до УПЦ Московського Патріархату, то воно погіршується. Бо і патріарх Кирил, і Кремль цій Церкві вже не довіряють, вважаючи, що вона занадто «українська». Москва побоюється, що Українська Церква відійде від неї, а тому підспудно робить різні кроки, щоб утримати УПЦ МП під своєю владою – наприклад хоче, щоби митрополит Володимир пішов на спокій. І ті скандали, які розгорнулися навколо цієї Церкви в останній час – я впевнений, що це ознака боротьби за збереження московського впливу на УПЦ МП.

- Чи сприятиме це святкування ювілею об'єднанню українських православних церков у єдину помісну церкву?

- Сприяє. Всі бачили, як ми з митрополитом Володимиром привіталися у Мистецькому Арсеналі. Хіба це не ознака подолання ворожнечі? А якби не було цих ювілейних заходів – то не було б і такої нагоди показати, що відносини між православними поліпшуються.

І сама історія Хрещення нагадує нам, що не Москва – наша мати, а Київ – мати для Москви. І усвідомлення цього допомагає долати московську залежність, розуміти, що ми маємо право на свою Помісну Церкву – як і всі православні народи.

Також і слова Президента України В. Януковича на урочистій Академії про необхідність єднання православних і про те, що держава не дозволить іноземним центрам втручатися у внутрішні справи Українських Церков – це важливі слова, які свідчать, що держава розуміє користь для суспільства від подолання існуючого розділення і усвідомлює, що це розділення багато в чому походить від зовнішніх впливів.

Переконаний – завдяки цьому святкуванню ми стали на крок, або навіть на кілька кроків ближчі до єдиної Помісної Православної Української Церкви.

Незважаючи на протидію Москви, наша Церква зростає – Патріарх Філарет

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram