Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Публікації: Політика
259470

О.Зеркаль: після Ризького саміту Україна може отримати додаткові рекомендації з лібералізації візового режиму

О.Зеркаль: після Ризького саміту Україна може отримати додаткові рекомендації з лібералізації візового режиму

Олена Зеркаль

Українська влада заявляє про те, що очікує на рішення щодо запровадження безвізового режиму з країнами ЄС вже у травні 2015 року, тоді як посольства країн-членів ЄС запроваджують більш жорсткі вимоги щодо оформлення віз для громадян України. Про перспективи нашої країни в цьому питанні та можливі перепони кореспондент УНН спілкувався із заступником міністра закордонних справ з європейської інтеграції Оленою Зеркаль.

З одного боку Україна очікує на рішення щодо безвізового режиму на Ризькому саміті у травні поточного року, з іншого боку – посольства низки країн ЄС, навіть Польща, запровадили більш жорсткі вимоги до оформлення віз для українців. Як корелюються ці два факти?

Посольство Польщі було змушене розширити перелік документів, як того вимагає Шенгенський візовий кодекс. Як пояснює посольство, запровадження більш жорстких вимог до оформлення документів переселенцям пов’язане з тим, що вони мають бути впевнені, що люди, які подають документи на отримання візи, не мають жодного кримінального переслідування та не є терористами. І це цілком зрозуміло.

Це жодним чином не співвідноситься з нашою роботою із ЄС щодо безвізового діалогу. Там наш трек – це план дій з лібералізації візового режиму. Ми виконуємо завдання цього плану, відбувається моніторинг, сюди приїжджають місії, які складаються як з експертів ЄС, так і з експертів країн-членів ЄС. Вони оцінюють наш прогрес, дають рекомендації щодо того, що треба зробити ще.

Взагалі, наше завдання зараз – це найбільш повно виконати рекомендації експертів та вийти на політичне рішення на Ризькій саміт. Після політичного рішення Україні можуть порекомендувати якісь додаткові питання, які потрібно буде вирішити.

Наприклад, Молдові, для того, щоб вийти на безвізовий режим, довелось ввести четверте покоління біометричних паспортів. І вже для четвертого покоління біометричних паспортів чіпи, на які наносяться біометричні дані, робить французька фірма. Взагалі, це було одним з компромісних рішень, тому що до цього французи висловлювали свою невпевненість щодо ступеню захисту документів і тільки тоді, коли Молдова погодилась на впровадження в свої паспорти біометричних чіпів виробництва Франції, Франція пішла на те, щоб розблокувати рішення для Молдови.

А які додаткові кроки може ЄС рекомендувати Україні?

Зауваження можуть бути дуже різні, починаючи з недостатності контролю за захищеністю персональних даних або самих механізмів контролю, закінчуючи відсутністю національного плану із боротьби з наркотиками.

Чи наразі серед вимог ЄС є ухвалення антидискримінаційного законодавства щодо осіб із нетрадиційною сексуальної орієнтацією?

Вона є, вона обговорюється, вона пов’язана із трудовим законодавством, адже всі знають, що Трудовий кодекс України ми успадкували ще з часів Радянського союзу. В процесі наших дискусій з виконання першої фази вдалось зняти це питання і воно не було таким критичним, аби перейти на другу фазу. Водночас, це питання залишається, і ми не виключаємо, що під час місії воно може бути піднято європейськими експертами як таке, що потребує додаткового законодавчого рішення.

Чи може, на вашу думку, збільшитись кількість нелегальних мігрантів у зв’язку із ситуацією в Україні?

Не люблю робити припущень. Ми спілкувались з нашими молдавськими колегами, адже у них вже є довід безвізового режиму більше року і вони говорять про те, що у них не збільшилась кількість людей, які залишаються жити в країнах ЄС без отримання дозволу на проживання або без отримання робочої візи. У Молдові взагалі межі нелегальної міграції не збільшились після введення безвізового режиму.

Джерело: УНН
Теги: візи, МЗС
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram