Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика

Тема-табу прем’єра Гройсмана

Тема-табу прем’єра Гройсмана

укрхимтрансаммиак

КИЇВ. 9 серпня. УНН. Схоже, ситуація навколо стратегічного підприємства "Укрхімтрансаміак" для прем’єра Володимира Гройсмана стала темою-табу. Такий висновок можна зробити, виходячи із поведінки його патронатної служби, яка уникає коментарів на цю тему, передає УНН.

Нагадаємо, дев’ять місяців поспіль міністерство економічного розвитку і торгівлі безуспішно очікує від В.Гройсмана погодження розпорядження про призначеня переможця відкритого конкурсу на посаду директора ДП "Укрхімтрансаміак". Цей конкурс завершився ще у грудні 2016 року. Однак, досі розпорядження на призначення переможця конкурсу на погодженні в Кабміні.

При цьому Кабмін, не пояснюючи причини такої тяганини, не квапиться з вирішенням цього питання. Всі запити ЗМІ та народних депутатів він перенаправляє на Мінекономрозвитку, який, схоже, вже втомився по десять разів пояснювати одне й те ж саме.

Кожен раз у міністерстві наголошують, що міністр С.Кубів майже одразу після оголошення результатів конкурсу підписав зі свого боку розпорядження на призначення та віддав його у Кабмін – тобто формально виконав усе, що від нього залежало.

"Призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств, таких як ДП Міжнародний аеропорт "Бориспіль", ДП "Укрхімтрансаміак" та ДП "Маріупольський морський торговий порт" належить до компетенції Кабінету Міністрів України, Мінекономрозвитку неодноразово зверталось з проханням, щоб прискорити цей процес", - розповіли у Мінекономрозвитку.

Тим часом, стратегічним підприємством керує Ігор Трегубенко, призначений самим В.Гройсманом в статусі тимчасово виконуючого обов’язки директора. І.Трегубенко раніше обіймав посаду заступника Віктора Бондика – це екс-директор ДП "Укрхімтрансаміак", якого ГПУ звинувачує у розтраті 2,5 млн дол. державних коштів.

Згідно з фінансовими результатами, лише в І кварталі 2017 року доходи ДП "Укрхімтрансаміак" впали втричі, а прибуток зменшився більше, ніж у 5 разів. На думку народного депутата України Сергія Мельничука, стратегічне підприємство навмисно банкрутують, аби російський "Тольяттіазот" міг забрати його потужності за борги. До речі, ЗМІ подейкують, що призначення І.Трегубенко міг пролобіювати саме "Тольяттіазот".

Варто відзначити, що В.Гройсман призначив І.Трегубенко після оголошення результатів відкритого конкурсу. Тобто, Кабмін, попри вибір Комісії з призначень, сам обрав кому керувати стратегічним підприємством.

Нагадаємо, що членами Комітету були зокрема представники ЄБРР, МВФ та Світового банку.

Але, як вже зазначалося, ця тема для В.Гройсмана – табу. Тож, що насправді відбувається на стратегічному підприємстві, і чому директором призначено замість переможця конкурсу заступника Віктора Бондика – Ігоря Трегубенко - залишається відритим питанням. До речі, й сам переможець конкурсу не розуміє, чим не згодив українському прем’єру. Нещодавно в мережі він опублікував своє відкрите відеозвернення, оскільки іншого способу комунікації представники української влади йому не надали.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram