Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Публікації: Політика

"Це специфіка нашого відмороженого КДБ": білоруську журналістку судили 10-й раз за рік

"Це специфіка нашого відмороженого КДБ": білоруську журналістку судили 10-й раз за рік

білорусь

Протестні рухи в Білорусі почалися в лютому 2016 року, разом з мітингами збільшилася і кількість переслідування журналістів. "Під роздачу" силовиків під час акцій потрапляли й іноземні журналісти, які отримали офіційну акредитацію. 21 жовтня в Мінську знову пройшла акція протесту, разом з нею і чергова хвиля тиску на білоруських журналістів. Як правило, в поле зору правоохоронних органів і спецслужб потрапляють кореспонденти і автори, які співпрацюють з медіа-компанією "Белсат", який віщає на територію Білорусі з Польщі.

Зокрема, 19 жовтня, гомельський суд оштрафував журналістку Ларису Щирякову за звинуваченням в "незаконному виготовленні продукції ЗМІ". Щирякова з'явилася на суд з табличкою "Я - нечесний журналіст", за що також була оштрафована за звинуваченням в "несанкціонованому пікеті". Про судових процесах і чому "здоров'я дорожче" Лариса Щирякова розповіла УНН.

Розкажіть докладніше, у чому вас звинувачували?

Переслідування мене за співпрацю з "Белсат". Зокрема, це не пов'язано з конкретними матеріалами. Мою роботу в цілому там (в правоохоронних органах - ред.) вважають "незаконним збором і розповсюдженням інформації", робота без акредитації. Найбільша кількість переслідувань "белсатовців" завжди традиційно була в Гомелі - найбільш східному місті РБ (Республіки Білорусь - ред.). Можливо, це специфіка нашого відмороженого КДБ, або просто були випадковим чином обрані "жертовні козли" - хлопчик і дівчинка для публічної прочуханки, для залякування всього незалежного журналістського співтовариства.

Раніше у вас були подібні проблеми чи це напередодні акції 21 жовтня?

Мене в цьому році судять, здається, 10 раз, з них два - нібито я була не журналістом, а учасником масових акцій, хоча фактично я їх висвітлювала... Точніше, одну висвітлювала, а на другій просто стояла з табличкою на шиї "Я - нечесний журналіст". Що стосується останнього суду за табличку, де разом зі мною судили і групу підтримки, там якраз прострочили добу, щоб не потрапили (активісти - ред.) на акцію в Мінську. Мені за табличку присудили лише штраф, оскільки я розлучена і маю на утриманні неповнолітнього сина. За нашими законами через це мене не могли відправити на добу. Особисто мене почали судити за журналістику 3 роки тому - в 2015 році - 5 судів, 2016 - 4 або 5, 2017 - 10 судів. Я пішла з тієї передачі, за яку переслідують - "Об'єктив", це новини. Тому що здоров'я дорожче.

Читайте також: У Мінську пройшов "Марш обурених білорусів", є затримані

Ви говорите "здоров'я дорожче", до вас застосовували фізичне насильство?

Не обов'язково... Але коли тебе роками переслідують, погрожують забрати дитину, чинять психологічний тиск - це, природно, позначається на психічному здоров'ї ... Тому - здоров'я дорожче.

Довідка УНН. Акція проти податку на "дармоїдство", а також проти керівництва Міноборони РБ після трагічної загибелі солдата від дідівщини пройшла в Мінську 21 жовтня.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram