Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 22 жовтня 2018 21:28
Загрузка...
Публікації: Суспільство

Експерти розповіли про критерії якості вітчизняного автогазу

Експерти розповіли про критерії якості вітчизняного автогазу

автогаз

КИЇВ. 24 жовтня. УНН. На українському ринку представлений скраплений газ гідної якості. Разом з тим, існує низка проблем, з якими можуть стикнутися водії, заправляючи автомобіль у випадковому місці. Експерти "WOG" розповіли, як обрати комплекс для заправки авто та уберегтися від сурогатного продукту.

За даними консалтингової компанії UPECO, з початку року середня вартість автогазу в роздробі виросла більш ніж на чверть: середня вартість LPG в роздробі виросла на 25,5% - з 9,52 грн/л протягом січня-жовтня 2016 року, до 11,95 грн/л у 2017 році.

Не зважаючи на подорожчання вартості ресурсу, обсяги продажів скрапленого газу в Україні демонструють висхідну динаміку.

Так, споживання скрапленого газу в Україні за три роки зросло майже вдвічі. А до кінця 2017 року український ринок скрапленого газу може зрости на 15-17%. Разом з тим, не всі вітчизняні АЗС пропонують своїм клієнтам ресурс гідної якості, про що, зокрема, свідчить нещодавнє дослідження Інституту споживчих експертиз даними дослідження, автогаз високої якості пропонують своїм клієнтам WOG, КЛО, ОККО і LUXWEN.

Найгірший результат - в нелегальних АЗГП, так званих "бочках". УНН вирішив поцікавитися у одного з найбільш газотрейдерів країни "ВОГ РІТЕЙЛ" критеріями якості, яких має дотримуватися відповідальний постачальник автогазу.

Так, власникам автомобілів з ГБО до підбору палива потрібно підходити дуже відповідально. Адже, споживачі скрапленого газу можуть стати жертвами недоливу, переливу, брудного газу.

Брудний газ

Промивка резервуарів-сховищ та їхніх фільтрів процес непростий, тому невеликі газозаправні станції можуть ігнорувати його заради економії часу та коштів. Так що куплений тут газ може виявитися банально забрудненим – вологою, конденсатом, механічними домішками. Це призводить до передчасного засмічення фільтрів в автомобілі і форсунок, які подають газ у його систему живлення. 

Склад газу 

Оскільки в Україні досі немає стандарту на газ пропан-бутан автомобільного призначення, відповідальність за його склад великою мірою лежить на совісті тих, хто ним торгує. Так що у недобросовісних продавців, які звикли економити на всьому, можна якось заправитися газом з підвищеним вмістом сірки, порушеною пропорцією пропану і бутану. Це впливає на роботу двигуна.

Недолив

Кожна роздавальна колонка газової заправки має таруватися залежно від щільності газу та тиску в цистерні. При цьому безвідповідальним представникам роздробу не складно тримати ці налаштування у вигідному для себе діапазоні – перевірити точність заправки споживачеві важко. Крім того, простою зміною місця встановлення паровідділювача можна суттєво впливати на показання лічильника колонки.

Перелив 

Правила забороняють заправку газового балона на 100% об’єму – потрібно залишити в ньому вільними 15% ємності для парової фракції пропан-бутану. Але щоб продати клієнтові більше газу (у всякому разі, за лічильником), недобросовісні заправники йдуть на порушення, закачуючи в балон машини більше газу – всупереч клапану-відсікачу, що спрацював. Це просто небезпечно.

"Відповідальність за склад продукту лежить на совісті тих, хто ним торгує", - резюмували у WOG.

Довідка"ВОГ РІТЕЙЛ":- Фірмове паливо LPG Mustang відповідає європейському стандарту EN589:2008 та має відповідні сертифікати та паспорт якості. - LPG Mustang відрізняється нормативним співвідношенням пропану (c 3 h 8) і бутан (С4Н10), а також наявністю не більше 6% додаткових домішок – неграничних вуглеводнів. Вміст сірки не більше 0,008%.- Паливо містить спеціальні присадки (Octimise, Corimsol), які сприяють кращому згорянню газу в циліндрах, зниженню токсичності вихлопу, підтриманню систем живлення і впуску у чистоті. Крім того, присадки захищають клапани двигуна від зношування і пригорання, інші деталі двигуна від корозії.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...