Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 22 лютого 2019 12:20
Публікації: Економіка
103920

Кидок або подарунок: як російському олігарху дісталися газові родовища України

Кидок або подарунок: як російському олігарху дісталися газові родовища України

КИЇВ. 24 січня. УНН. Скандальна історія із втратою державного контролю над українськими газовими родовищами на користь російського олігарха Павла Фукса отримала своє продовження, передає УНН.

В НАК "Надра України" прокоментували ситуацію та спробували пояснити, як сталося так, що держава спочатку вкладала мільйонні інвестиції у приватну компанію "ІСТ Юроуп ПЕТРОЛЕУМ" (попередня назва "Голден Деррік"), видавала їй "пачками" ліцензії на газові родовища, а потім неочікувано відмовилася від своєї долі там.

В "Надрах України" скаржаться, що за весь цей час державна компанія не отримала жодних дивідендів від компанії Фукса, і не мала впливу на її господарську діяльність, з цим начебто і пов’язаний вихід з компанії.

“З 2007 року НАК "Надра України" була Учасником ТОВ "Голден Деррік", яке згодом було перейменовано у ТОВ "ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ". Частка Компанії у Статутному капіталі Товариства складала 33%. Іншим Учасником Товариства була Компанія "ХАРТЛОГ ЛІМІТЕД" з часткою — 67%. Таке співвідношення активів не давало реальної можливості для Компанії впливати на господарську діяльність Товариства та позбавляло її будь-яких "важелів впливу" на прийняття управлінських рішень. За підсумками комерційної діяльності Товариства, Компанія не отримала жодних дивідендів.

До того ж до Компанії зверталося ТОВ "ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ", яке повідомляло про необхідність інвестування мільярдних вкладень в господарську діяльність Товариства. Компанія на сьогодні не володіє такими коштами, адже геологічна галузь практично не фінансується державою, і НАК "Надра України" враховувала, що в перспективі, за відсутності наших інвестицій, може втратити будь-які активи, які були там наявні”, - заявили в НАК “Надра України”.

Зауважимо, що держава вклала в приватну компанію Фукса щонайменше 11 млн грн бюджетних коштів. До того ж, Державна служба геології та надр, яка є власником акцій НАК “Надра України” у 2017 році в один день видало “ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ” 16 ліцензій на газові родовища (один із рекордсменів).

Тож виходить так, що держава сприяла зміцненню приватної компанії Павла Фукса, а потім добровільно відмовилась від своєї долі там. До речі, “ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ” навіть не платить податки державі – борг компанії досяг вже майже 2 млн грн.

В НАК "Надра України" в свою чергу стверджують, що не просто віддали свою долю, а продали її. Але вартість такої угоди поки невідома. УНН направив відомству відповідні запити та наразі очікує відповіді. Так само, УНН очікує оцінки ситуації з боку НАБУ.

Водночас, журналіст Дмитро Гнап нагадує історію цієї приватної компанії, яка починається ще з колишнього функціонера міністерства екології Едуарда Ставицького.

"Ми стаємо свідками масштабного пограбування країни. На це не зважився режим Януковича. А при Порошенко це сталося. Держава подарувала Фуксу свою частку в численних газових родовищах.

Коротко історія питання. За часів Януковича "сімейний" міністр енергетики Ставицький створив фірму "Голден Деррік" на яку вивів тридцять газових родовищ. В "Голден Деррік" 33% належало державі через НАК "Надра України", а решта 67% контролював Ставицький. Державна частка потрібна була Ставицькому, щоб отримати надра безкоштовно.

А потім стався Євромайдан. Ставицький втік з країни, кинувши будинку 42 кілограми золота і 5 000 000 доларів. Газові надра він теж не міг прихопити з собою. Вони повернулися державі. Але ... Але ... Через деякий час "Голден Деррік" прибрав до рук Фукс. Фукс дружить з Аваковим і часто вештається в Адміністрації Президента Порошенка.

Фукс перейменував "Голден Деррік" на "Іст Юроуп Петролеум". І став забирати назад в державу численні газові родовища. Майже всі три десятка газових площ виявилися в руках Фукса і "Іст Юроуп Петролеум".

Але, нагадаю, в цій фірмі була ще державна частка - 33%. Тепер її немає. НАК "Надра України" подарували Фуксу цю частку. Це третина власності в десятках газових родовищ. Тому що НАК "нераціонально займатися цими надрами". Нераціонально, розумієте?

Скільки ми всі втратили? Сотні мільйонів доларів. Можливо, набагато більше. Точна сума невідома", - нагадав Гнап у себе в Facebook.

Раніше Генеральна прокуратура України повідомляла, що розслідує законність видачі ліцензій "Іст Юроуп Петролеум".

Також нагадаємо, нещодавно Фукс був затриманий у Мексиці прикордонною службою. Зі слів міністра закордонних справ Павла Клімкіна, до Фукса були питання щодо наявності дозволу на в’їзд в країну. Небажаний гість він і в США.

А от дочка Фукса, за повідомленнями ЗМІ, одружена з онуком правої руки Муаммара Каддафі - Масуда Абделхафіда.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...