Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Субота, 04 квітня 2020 21:16
Публікації: Здоров'я
116070

Мийте руки, носіть захисну маску та бережіть себе: рекомендації, як вберегти себе від коронавірусу

Мийте руки, носіть захисну маску та бережіть себе: рекомендації, як вберегти себе від коронавірусу

Ми зібрали для вас рекомендації спеціалістів 

КИЇВ. 27 лютого. УНН. З моменту активного поширення короновірусу в усьому світі, люди почали ставити питання, як запобігти зараженню та що для цього потрібно робити. УНН зібрав рекомендації від Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ), Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Центру громадського здоров’я (ЦГЗ), що необхідно знати, щоб подбати при своє здоров’я в період розповсюдження інфекції.

Так, основні правила такі:

1. Не торкайтеся до потенційно контамінованих вірусом поверхонь, зокрема до тварин, у регіонах із виявленими випадками інфікування.

2. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.

Миття рук з милом:

 • тривалість процедури — 20–40 с;
 • вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;
 • обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук;

Обробка рук спиртовмісним антисептиком:

 • спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як "антисептик для рук", наприклад, настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими);
 • антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 "пшиків" кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);
 • тривалість обробки — близько 30 с;
 • особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість інфікованих коронавірусом у світі перевалила за 82 тисячі

3. Уникайте скупчення людей.

4. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря. Заздалегідь повідомте його, якщо були у Китаї чи в інших країнах, де активно поширюється вірус.

5. Використовуйте захисну маску:

 • обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);
 • якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.

Використовуйте маску правильно:

 • вона має покривати ніс і рот;
 • вона має щільно прилягати, без відступів по краях;
 • заміняйте маску, щойно вона стала вологою;
 • не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;
 • заміняйте маску щочотири години;
 • не використовуйте маску повторно.

6. Якщо ви бачите людину, яка виглядає хворою, тримайте дистанцію в 1 метр.

7. Намагайтесь не чіпати руками очі й ніс. Адже саме руки переносять інфекцію, контактуючи з різними поверхнями.

8. Прикривайте рот і ніс при чханні, але не рукою. Намагайтесь використовувати серветки, що можна буде миттєво викинути.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МОЗ створили мультфільми про те, як не захворіти на коронавірус

9. Уникайте споживання сирих тваринних продуктів і страв без належної термообробки, обережно поводьтеся із сирими м’ясом, молоком чи органами тварин, щоб уникнути перехресного забруднення. Готуйте та зберігайте їжу на різних поверхнях, знову ж таки, щоб не схрещувати між собою.

10. Не вірте в інформацію, що вакцину від коронавірусу можна купити. Якщо подібний засіб вам хтось пропонує, ймовірніше за все – це шахраї.

Саме ці поради можуть допомогти запобігти поширенню не тільки коронавірусної, але й будь-якої іншої інфекції.

Згідно з даними ВООЗ, наразі немає доказів того, що домашні тварини, як-от собаки чи коти, можуть заражатися новим коронавірусом. Проте, після контакту з тваринами рекомендується мити руки водою з милом.

Водночас у МОЗ зауважили, що найбільш ймовірними природними резервуарами для SARS-CoV-2 (вірус, який викликає захворювання COVID-19) є кажани, але вважається, що вірус подолав видовий бар'єр для людини від іншої проміжної тварини-господаря. Цими проміжними тваринами-господарями можуть бути домашні, дикі або одомашнені дикі тварини, яких ще не ідентифіковано.

Боятися не треба й посилок з Китаю, адже віруси цього типу не можуть довго зберігати життєздатність на листах і поштових посилках. Тому немає ризику заразитись у такий спосіб.

Не правда й те, що вірус передається через фрукти, зокрема – банани.

Нагадаємо, що станом на ранок четверга, 27 лютого, в Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку коронавірусної інфекції COVID-19 не зафіксовано.

Раніше УНН повідомляв, що з 27 лютого в Україні почнуть діяти інспекторські служби, що роз’яснюватимуть у закладах дошкільної та шкільної освіти, а також ресторанах та громадському транспорті правила запобігання поширення коронавірусу, а також як потрібно реагувати, якщо є підозри.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram