Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Публікації: Суспільство
491880

Чергова будівельна афера: інвесторам ЖК "Софія Київська" радять забрати гроші у забудовника

Чергова будівельна афера: інвесторам ЖК "Софія Київська" радять забрати гроші у забудовника

Благонадійний, з першого погляду, забудовник виявився весь у боргах і кримінальних справах

КИЇВ. 10 січня. УНН. Будівництво житлового комплексу "Софія Київська" у передмісті столиці розпочалося у 2012 році оптимістично: у період з 2013 по 2019 роки забудовник побудував і продав близько 10 багатоквартирних будинків. Свою благонадійність він рекламує і дотепер. Але мало хто знає, що все майно ЖК, зокрема землі і продані людям квартири закладені у банк, а сам забудовник - банкрут. УНН з'ясував, хто стоїть за черговою "бульбашкою" і що тепер буде з мешканцями та інвесторами ЖК.

Що відомо про забудовника?

Забудовник житлового комплексу "Софія Київська" - компанія "Укрполіскорм" раніше виробляла і продавала кормові добавки для тварин. У 2014 році "Укрполіскорм" отримав дозвіл від ДАБК на будівельні роботи ЖК "Софія Київська" Попри те, що будівництво не завершено, зараз ця компанія банкрут і у процесі ліквідації. Крім того, вона фігурант 17 кримінальних проваджень та 25 судочинств, а також боржник близько 100 тис. грн податків. Генеральний підрядник - "Вектор XXL".

Інший документ на сайті ЖК вказує, що замовником будівництва виступає компанія "Софія Буд Груп". Вона зареєстрована в офшорі Панами, а в її статутному капіталі всього тисяча гривень, що фактично нівелює всю відповідальність перед мешканцями та інвесторами ЖК.

Реальним же бенефіціаром всіх цих компаній і будівництва ЖК "Софія Київська" в цілому є Сергій Скуратовський - народний депутат минулого (VIII) скликання Верховної Ради від "Радикальної партії Олега Ляшка", глава Комітету ВР з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

Скуратовський відомий своїми скандальними витівками і приховуванням майна. Так, у 2017 році Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила проти Скуратовського кримінальну справу за недостовірне декларування. Тодішній нардеп не відобразив у декларації записану на дружину компанію "Укрполіскорм" (забудовник ЖК "Софія Київська"). Однак пізніше КСУ визнав неконституційною саму статтю ККУ та справу проти Скуратовського закрили. У 2019 році ЗМІ знову викрили Скуратовського на приховуванні майна: мальтійської компанії і яхти, які він переписав на помічницю. Також відомо, що Скуратовський фігурував у скандалі із забудовою Бучанського лісу. Але коли справа дійшла до кримінального переслідування, свою участь він став заперечувати. Крім цього, у вересні 2019 року він був оголошений у розшук за напад на одного з сільських голів Київщини і погрози вбити його.

Що не так з ЖК "Софія Київська"?

У 2010-2012 роках Скуратовський заклав усе майно ЖК "Софія Київська" і навіть права на самого забудовника "Укрполіскорм" в "Укрінбанк" під кредит в 200 млн грн. В іпотеці серед іншого опинилися 5 земельних ділянок, на яких будується ЖК, сам комплекс і квартири у ньому. На двох з п'яти земельних ділянках Скуратовський вже завершив будувати і встиг продати квартири (що не відміняє застави кредитора). Ще три ділянки зараз активно забудовуються і рекламуються серед потенційних інвесторів для залучення грошей. Скуратовський так і не повернув гроші у банк, а значить, все майно ЖК: земля, побудовані і ті, що будуються квартири - перейшли у розпорядження кредитора.

"Укрінбанк" попередив потенційних інвесторів ЖК "Софія Київська" про ризики залишитися без житла і грошей.

УНН вдалося зв'язатися з "Укрінбанком". Голова правління Володимир Клименко підтвердив, що весь житловий комплекс "Софія Київська" був закладений у банк. Зараз "Укрінбанк" - законний кредитор і має намір повернути свої гроші.

"Ми не збираємося відступати і списувати півмільярда гривень на збитки. ЖК "Софія Київська" побудована за кредитні гроші, за гроші, які видав "Укрінбанк", на жаль, видав, як виявилося, недобросовісному забудовнику - ТОВ "Укрполіскорм".

Вже давно не секрет, хто (чия фігура) стоїть за цією непомітною назвою - "Укрполіскорм", хто основний вигодонабувач привласнених активів, кому у дохід пішли гроші, отримані від приватних інвесторів за продаж квартир, що знаходяться в іпотеці у банку - Скуратовський Сергій Іванович - у недавньому минулому народний депутат VIII скликання. Глава комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства...

Зараз вже не сховатися за депутатським статусом. Та й зміна учасників ТОВ "Укрполіскорм", його по суті фіктивне банкрутство, і навіть зміна забудовника на нову компанію ТОВ "Софія Буд Груп" теж не допоможе.

Ми уважно спостерігаємо за ситуацією. ТОВ "Софія Буд Груп" хоча і оформлена на панамську компанію, але фактично - знаходиться під управлінням і під контролем того ж Сергія Івановича Скуратовського. Нова компанія - це лише видимість, невдала спроба створити враження чистоти і прозорості, а простіше кажучи - це спроба знову обдурити нових інвесторів, відмити/відбілити свій статус - спроба сказати: "це інша компанія обдурила банк і не повернула отриманий кредит; це хтось інший підробив банківські документи і продав 270 іпотечних квартир громадянам, які нічого не підозрювали; це не ми; ми не обманюємо".

Обманюєте. Адже кредитор має права на ці квартири і буде наполягати на поверненні боргів. Обманювали і продовжуєте обманювати. Хоча б тому, що будуєте на землі, яка також була передана в іпотеку під кредит "Укрінбанку", будуєте на землі, право забудови якої теж під іпотекою", - підкреслив Клименко.

"Укрінбанк" попереджає потенційних інвесторів ЖК "Софія Київська" про ризики втратити гроші і квадратні метри, вкладаючи у спірне будівництво.

"Я запевняю вас, що кредитор ("Укрінбанк" - ред) зробить все, щоб повернути кредитні кошти, повернути за рахунок будь-яких джерел. Ми ні перед чим не зупинимося. Цей процес буде системним, послідовним і невідворотним. Ми хочемо, повинні і зобов'язані застерегти всіх потенційних інвесторів ЖК "Софія Київська" - в основі ваших відносин із забудовником лежать неповернені борги на сотні мільйонів гривень, будинки, квартири у яких, ви інвестуєте, будуються на спірній землі, а керують будівництвом все ті ж люди, діяльність яких стала приводом для порушення десятка кримінальних справ, які зараз розслідуються. Відповідальність за виконання зобов'язань перед кожним з вас буде нести компанія, обтяжена тягарем боргів, у якій навряд чи знайдуться джерела, щоб ці борги повернути", - підсумував Клименко.

Додамо, що своєчасне введення в експлуатацію об'єктів у випадку з ЖК "Софія Київська" зіграло, скоріше, роль пастки для інвесторів, вводячи в оману про благонадійність забудовника. Точну кількість ошуканих інвесторів ЖК "Софія Київська" сьогодні назвати складно. Але потурання влади і відсутність реакції на сумнівну забудову ясно, що збільшує їх з кожним днем. Вірніше, з кожною годиною.

Нагадаємо, за останній час в Україні "лопнули" такі будівельні гіганти як "Укрбуд" і "Аркада". Тисячі інвесторів залишилися без грошей і без житла.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram