Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Публікації: Суспільство
70770

Від Януковича до Ковальова: новим власником VIP-угідь під Києвом став донецький нардеп від групи "Довіра"

Від Януковича до Ковальова: новим власником VIP-угідь під Києвом став донецький нардеп від групи "Довіра"

КИЇВ. 12 лютого. УНН. Дев'ять років під Києвом йде запекла боротьба за 30,8 тис. га мисливських угідь. Земля як прапор передається від колишніх до нинішніх політиків - від оточення Віктора Януковича до оточення чинного депутата Ради Олександра Ковальова, через колишнього нардепа-"радикала" Сергія Скуратівського.

"Зона" для обраних

Мисливські угіддя розташовані в природному заповіднику на території Макарівського та Бородянського районів Київської області. У 2012 році Київська обласна рада передала угіддя в користування ТОВ "Мисливського-риболовного клубу "Ярик". Терміном на 49 років, сумнівно і без необхідного погодження з місцевими жителями.

У 2014 році Київська обласна прокуратура розпочала судовий процес повернення угідь у власність держави і місцевої громади. Позов прокурорів задовольнив Господарський суд Києва, зобов'язавши Київську облраду розірвати з ТОВ "Ярик" договір оренди. Однак суди вищої інстанції рішення Господарського суду скасували, ухваливши, що земля справді належить народу, але питати дозволу на оренду мисливських угідь у людей не обов'язково.

У місцевій громаді таким рішенням суду обурені: їх територію захопили не питаючи, обнесли колючим дротом і до того ж перекрили доступ до води, що, в принципі, заборонено законом.

"Землю нам так і не повернули. Там велика біда з ними - вони ж пов'язані з Ляшком (екснардеп і лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко) і Скуратівським. Вони ніде не поділися - ведуть подальшу забудову, це все загороджено, людей туди не пускають. Хто туди не приїжджав - далі слів справа не йде. На місцевому рівні ми цю проблему не вирішимо. У ситуацію повинні втрутитися нардепи, КМУ і можливо знову суди", - коментує голова Немішаєвського селищної ради Петро Перевозник.

Раніше угіддя пов'язували з оточенням Віктора Януковича - один із співзасновників Вачаган Ростомян був пов'язаний з Артуром Ростомяном, на якого оформили нерухомість Януковича на столичній Оболоні після його втечі.

Потім мисливські угіддя стали пов'язувати вже з "Радикальною партією Олега Ляшка". Місцеві підтвердили, що безпосереднє відношення до них мав нардеп - "радикал" Сергій Скуратівський, якого неодноразово бачили в "Ярику", але який свою причетність до VIP-угідь заперечував.

А ось з недавніх пір новим власником "Ярика" став помічник вже діючого депутата Ради від депутатської групи "Довіра" Олександра Ковальова Сергій Бурлак. Обидва родом з Макіївки Донецької області.

Особливих заощаджень у Ковальова немає, бізнесу теж. У 2019 він взяв в борг близько 8 млн грн. Інфомації про Бурлаку у відкритому доступі не так багато. Відомо, що раніше він очолював "Шахту Ігнатіївська" і "Рудник Воскресеновський" теж в Донецьку.

У коментарі УНН Ковальов також як і раніше Скуратівський заперечував свою причинність до угідь, але приховати своєї поінформованості про цей актив не зміг. Також він вважає, що конфлікту з місцевими немає, а колючий паркан - це опіка над природою.

"Місцева громада - це загальне поняття, як повітря. А є конкретні люди, які чимось незадоволені або навпаки задоволені. Може вони навпаки хочуть спасибі сказати за порядок. За дисципліну, за те, що йде догляд, доглядають за угіддями", - прокоментував Ковальов.

"Радикальні" активи

За непідтвердженою інформацією, Ковальов отримав угіддя від Скуратівського в рахунок боргів останнього. При цьому помічник Ковальова успадкував від "радикала" Скуратівського не тільки скандальні угіддя, а й проблемний ЖК "Софія Київська" в передмісті столиці.

З недавніх пір Бурлак є директором "СОФІЯ КИЇВСЬКА БУД", зареєстрованої 5 січня цього року. Ця ж компанія стала черговим забудовником ЖК "Софія Київська", замінивши збанкрутілі "Укрполіскорм" і "Софія Буд Груп" Скуратівського. Зміна забудовника знадобилася ймовірно після того, як суд заарештував рахунки, землю, заборонив вводити в експлуатацію новобудови ЖК "Софія Київська", а також планувати нове будівництво знову таки через борги Скуратівського перед кредиторами.

Швидше за все, поява нового забудовника мала б заспокоїти інвесторів ЖК "Софія Київська" і переконати в надійності вкладень. Однак, очевидно, що поки діє арешт земельних ділянок житлового комплексу "Софія Київська" і заборона на введення в експлуатацію нових будинків - спроби марні.

Колеги Ковальова по депгрупі "Довіра" нічого не знають про його "радикальні" активи і конфлікти з людьми

Голова депутатської групи "Довіра" Сергій Шахов в коментарі УНН повідомив, що йому невідомо про "передані" від Скуратівського до Ковальова мисливські угіддя і ЖК "Софія Київська". Подібним чином прокоментувала ситуацію і Лариса Білозір. Але як член Комітету ВР з питань місцевого самоврядування та містобудування додала, що інвестори зараз дійсно не захищені від свавілля забудовників.

"Ринок дуже хаотичний. Він працює як і працював. Всі ті реформи, які нам обіцяли, вони не реалізовані. Тільки збирають робочі групи на робочій групі, комісії на комісії, намагаються в якомусь такому приватному і авральному порядку вирішувати проблеми інвесторів, замість того, щоб дійсно навести лад на цьому ринку", - наголосила Білозір.

Детально про проблемний ЖК "Софія Київська" дивіться в сюжеті УНН.

Підписаний Зеленським Закон про вільний доступ до води виявився безглуздим

У 2019 році Верховна Рада прийняла закон про безперешкодний доступ громадян до узбережжя водних об'єктів для загального користування, який згодом підписав Президент Володимир Зеленський. Відповідно до закону, демонтувати огорожі повинні протягом 10 днів після отримання письмової вимоги місцевої адміністрації або виконавчого органу сільської, селищної або міської ради. Витрати, пов'язані з демонтажем зазначених огороджень або інших конструкцій, відшкодовуються їх власниками. Крім того, обмеження доступу до води в теорії повинно загрожувати відповідальністю: штрафом від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 6 800 грн) і штрафом посадових осіб - від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (11 900 грн).

Але на ділі, то чи закон не працює, то чи нікому немає справи до цього. Сам же Ковальов за цей закон навіть не голосував.

"Щоб запрацював закон потрібно рішення суду. Ми зараз збираємо документи, нам допомагає нардеп Ольга Василевська -Смаглюк ("Слуга народу" - ред.) і будемо звертатися до суду. Ситуація вкрай важка", - розповів УНН голова Немішаєвської селищної ради Петро Перевозник.

У свою чергу нардеп Василевська - Смаглюк повідомила, що вони збираються через Київську обласну раду також ініціювати анулювання рішень на оренду угідь.

"Будемо пробувати запустити через облраду скасування", - підкреслила вона.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram