Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Публікації: Економіка
121365

Вегі Тренд. В овочесховищі під Києвом відкрився унікальний митний термінал

Вегі Тренд. В овочесховищі під Києвом відкрився унікальний митний термінал

Близько 30% вирощених в Україні та імпортованих овочів псуються через відсутність достатньої інфраструктури овочесховищ. Згідно з даними досліджень, належні умови зберігання в Україні створені тільки для третини врожаю. Більша ж частина вирощених овочів зберігається у застарілих і непридатних сховищах і складах радянських часів.

Але з'являються і нові великі підприємства, які оснащені новітнім обладнанням і пристосовані для тривалого зберігання продуктів. Ми побували на одному з найбільших овочесховищ Київської області - Вегі Тренд, яке знаходиться у смт Велика Димерка Броварського району.

У цього агрокомплексу дуже вигідне розташування - поруч з ним проходять три найважливіші траси: Е95, Е381 і Е101. Ці магістралі пов'язують Україну з Європою, Туреччиною та іншими країнами. Цей та інші фактори вплинули на рішення власників відкрити на його території унікальний митний термінал. Але про все по порядку.

Масштабний агрокомплекс під Києвом

Але одна з головних унікальних особливостей Вегі Тренд - масштабність і універсальність. Якщо середнє овочесховище дозволяє зберігати від 2 до 5 тисяч тонн овочів і фруктів, то великодимерське може одночасно прийняти до 20 тисяч тонн сільськогосподарської продукції. На відміну від стандартних сховищ, розрахованих на якусь одну монокультуру, Вегі Тренд може забезпечувати збереження широкого асортименту товарів - картоплі, капусти, моркви, буряка, яблук, цитрусових і т. д.

Практично все обладнання агрокомплексу було встановлено недавно. На підприємстві є власна автономна електропідстанція, пожежні басейни і насосні станції, сучасний ваговий комплекс і фільтраційні поля.

Загальна площа овочесховища перевищує 16,5 тис.кв. м. Територія обнесена залізобетонною огорожею, добре освітлена і ретельно охороняється. Крім того, на підприємстві встановлена надійна система пожежогасіння.

Керівництво підприємства розповідає, що збереження овочів і фруктів тут забезпечують 48 холодильних камер місткістю від 75 до 525 тонн. У кожній з них встановлено сучасне кліматичне обладнання, завдяки якому можна налаштувати ідеальне співвідношення температури і вологості. Програмне забезпечення дозволяє задати параметри для зберігання відповідних плодоовочевих груп. Пол під холодильними камерами зроблений з теплоізолюючих матеріалів. Всі овочі і фрукти зберігаються при температурах від 0 до 15°C. При прийманні сільгосппродукція повільно охолоджується до потрібного рівня, а перед відправкою у торгівельні мережі відбувається такий же поступовий підігрів.

За словами головного технолога, зараз ведуться переговори про постачання нових вентиляційних систем з Нідерландів. Вони дозволять збільшити термін зберігання цибулі з 6 до 9 місяців.

Сьогодні крім сучасних складських приміщень, овочева база оснащена високопродуктивними лініями очищення-фасування, приймання та упаковки. На підприємстві встановлено німецьке кліматичне обладнання, литовські холодильники, датська лінія для миття, сушіння, сортування та калібрування овочів, і французька машина для приймання овочів.

Овочесховище надає повний цикл послуг з приймання, зберігання, передпродажної підготовки та відвантаження в мережі рітейлу. Інфраструктура підприємства дозволяє приймати великовантажні автомобілі. Експедиційно-логістичний центр забезпечує безперебійну і своєчасну доставку товарів клієнтам. Агрокомплекс поставляє борщові набори у популярні торгові мережі: "Фоззі-груп" і "Екомаркет", ведуться переговори з "АТБ" і "Новус".

За словами керівництва підприємства, овочесховища подібні ТОВ "Вегі тренд інвест" в Україні можна перерахувати на пальцях однієї руки.

Як вийти з кризи за півроку

До недавнього часу агрокомплекс зазнавав серйозних труднощів. Викликані вони були ризикованими діями минулого менеджменту. Через їх діяльність з'явилися серйозні заборгованості із зарплати персоналу і борги перед зовнішніми контрагентами.

У кінці літа 2020 року комплекс був викуплений і з тих пір управляється компанією "Вегі Тренд". Всього за півроку новому керівництву вдалося вдихнути нове життя у підприємство і обґрунтовано зайняти одне з лідируючих місць серед постачальників подібних послуг.

У першу чергу було заміщено вивезене попередніми власниками обладнання та встановлено більш сучасне програмне забезпечення. Другий етап - створення ефективної системи вентиляції, завдяки якій умови зберігання сільськогосподарської продукції стануть ще вищі.

"Сьогодні овочева база працює на 60% потужності. У планах у нас масштабна реконструкція. Ми ведемо переговори про покупку сучасного обладнання в Європі. Воно дозволить збільшити термін зберігання сільгосппродукції та знизити собівартість даного процесу. Завдяки цьому ми зможемо постачати навесні свіжі овочі і фрукти за нижчими цінами", - повідомив директор бази Марк Тарнавський.

Сьогодні найбільшими постачальниками овочесховища у Великій Димерці є підприємства з Чернігова, Черкас, Ірпеня та інших українських міст. Керівництво каже, що це не межа і овочесховище готове співпрацювати і з дрібними фермерами, і з великими агрохолдингами.

Унікальний митний термінал. Перспективи

Розміри, вигідне розташування, найсучасніше технічне оснащення і професійний колектив роблять великодимерське овочесховище одним з кращих в Україні. За останні півроку через нього пройшло близько 10 000 тонн картоплі, 2500 тонн моркви, 1500 тонн цибулі, 1000 тонн капусти, 1000 тонн яблук, 1000-1200 тонн фруктів.

У 2021 році компанія Вегі Тренд пішла далі і стала митним брокером, а частина території овочесховища була віддана під сучасний митний термінал. На початку року підприємство пройшло всі необхідні перевірки і отримало дозвільні документи. А вже у кінці лютого митний термінал почав роботу. Загальна площа території, відданої під митні потреби, становить 3000 м.кв.

Цікаво, що по всій Київській області митних складських терміналів налічується близько 20. Але таких, як у Великій Димерці - всього 2. За словами керівництва Вегі Тренд, його головною особливістю є можливість зберігати необхідний температурний режим практично для всіх груп товарів.

У Вегі Тренд розповідають, що наявність такого терміналу дозволить закордонним постачальникам не ставити під загрозу швидкопсувний вантаж, а завезти його на склад з холодильною камерою всього за декілька десятків кілометрів від Києва, де очікувати розмитнення і оформлення не побоюючись зіпсувати продукти. А після цього - у найкоротші терміни поставляти продукти на полиці магазинів.

Майбутнє

У керівництві Вегі Тренд розповідають, що з 2021 підприємство планує освоювати новий вид бізнесу, а саме - власне вирощування культур борщового набору (картопля, цибуля, морква, буряк) з подальшим зберіганням на власному складі і постачанням високоякісної продукції в мережі українських супермаркетів і до кінцевих споживачів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram