Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 19 червня 2019 12:03
Публікації: Київ
38760

Теплоелектроцентраль №5 Київенерго

Теплоелектроцентраль №5 Київенерго

Нині ТЕЦ-5 забезпечує безперебійне постачання електричної та теплової енергії споживачам при доволі низьких показниках питомих витрат палива. Серйозних випадків пошкодження обладнання та травматизму не було протягом тривалого часу, що позитивно характеризує роботу колективу ТЕЦ з експлуатаційного та ремонтного обслуговування обладнання станції.

Проведено реконструкцію головних паропроводів блоків №1, 2, що сприяло значному скороченню довжини паропроводів гострої пари, спрощенню схеми паропроводів без зниження надійності роботи блоків котел - турбіна. Впродовж останніх років значно підвищилися вимоги до забезпечення зниження шкідливих викидів з димовими газами.

У зв'язку з цим на котлах виконано роботи з реконструкції пальникових пристроїв, оснащення котлів сучасними приладами контролю за процесом горіння і складом димових газів, триває робота з оптимізації процесу горіння у топках котлів за допомогою спеціальних приладів, які постачала на ТЕЦ фірма "КЕМА".

Це сприяло зниженню вмісту токсичних сполук окисів азоту (NOX) у димових газах та забезпеченню їх стабільних показників на 10-15% нижче встановлених норм. Для забезпечення потреби станції у пом'якшеній воді та для підживлення тепломережі розширено систему хімічного водоочищення, що дало змогу збільшити продуктивність ХВО пом'якшеної води з 500 т/год до 1000 т/год.

За програмою Агенції з міжнародного розвитку для хімічного водоочищення ТЕЦ поставлені сучасні іонообмінні смоли на суму близько 1 млн. доларів. Завдяки застосуванню нових фільтруючих матеріалів знизилися витрати на реагенти (на 30%) та витрати води на власні потреби ХВО (на 30%), значно скоротилися обсяги скидання забруднюючих речовин у річку Дніпро. Досягнуте при цьому підвищення якості обробки води дало змогу скоротити кількість кислотних промивань енергетичних і водогрійних котлів, поліпшити стан систем опалення споживачів.

На ТЕЦ змонтовані й експлуатуються сучасні прилади хімічного контролю, які забезпечують весь необхідний обсяг контролю в системі хімічного водоочищення, у котлотурбінному цеху, на загальностанційному обладнанні. Вартість поставлених іноземними фірмами приладів хімічного контролю становить понад 900 тис. доларів.

У період проектування та будівництва станції розвиток нових засобів обчислювальної техніки лише розпочинався, їх широке застосування у системах контролю, управління та автоматики не ставилося на порядок денний.

На цей час тривають роботи з переведення раніше змонтованих систем автоматичного регулювання теплових процесів на комп'ютерну основу, що забезпечить вищу якість і надійність авторегулювання. На блоках №№3,4 впроваджено систему контролю за роботою обладнання на базі сучасних засобів обчислювальної техніки, на блоці №4 впроваджено програму екологічного моніторингу та змонтовано сучасну систему вібродіагностики.

Використовується програма розподілу навантажень між працюючими блоками та ряд інших комп'ютерних програм. Проводиться робота з визначення перспективних планів розвитку та переобладнання станції.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...