Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 20 липня 2019 14:23
Публікації: Політика
67725

Український екстремізм: не нагадуйте дитині про цукерку

Український екстремізм: не нагадуйте дитині про цукерку

Останніми роками політичні психологи та експерти різного розливу поринають в глибину досліджень українських політичних традицій та, неначе послідовники мосьє Кусто, випливають на поверхню з несподіваними сентенціями в зубах. Більшість з таких "беззаперечних тверджень" можна пропускати поза вуха, дещо занотовувати заради дотепних анекдотів, які потім можна розповісти в колі "теплої" компанії. Однак деякі з таких висновків заслуговують на особливий аналіз, з огляду на їхню фундаментальність та несподіваність. Особливу увагу в даному випадку слід приділити висновку про те, що в Україні, буцімто, відсутні підстави для пасіонарної та радикальної діяльності (читай – радше сало зникне з раціону українця, ніж той піде бити шибки та захоплювати безпорадних заручників). Однак поряд з цим твердженням виникає наступне протиріччя: двадцятиліття суперечливих та доволі болісних процесів, які торкнулися України, не могли не знайти своє віддзеркалення у протестних виступах та різких заявах. Щоправда, ці

Однак парадокс полягає в іншому. Акції протесту в тих країн, які прийнято вважати економічно розвинутими, в Україні могли б підпасти під визначення громадянської війни. Наприклад, демонстрації молодіжних організацій у країнах Євросоюзу підпадають під класичне визначення радикалізму та екстремізму, що було виписане теоретиками даних виявів суспільної свідомості. "Якщо ми подивимось, як поводять себе на вулицях Парижу або Лондону захисники прав тварин, профспілки, антиглобалісти, то нам би це здавалося громадянською війною. А у них це звичайна річ – перекинуті поліцейські машини, розбиті шибки в адміністративних будинках, бійки з поліцією", - стверджує лідер партії "Братство" Дмитро Корчинський.

У той же час народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко, який зареєстрував у Верховній Раді законопроект про протидію екстремізму, зазначає, що в Україні необхідно упередити появу екстремістських рухів. Завдати, так би мовити, превентивного удару по цій заразі. "Сьогодні, як ніколи, є актуальною загроза тероризму, а екстремізм є його предтечею. Ми бачимо гіркий досвід Німеччини, Франції, Росії, де відбувалися погроми та заворушення. Той же Лондон, який займав перші місця у світі за рівнем безпеки, опинився в руках вандалів та погромників. В умовах всесвітньої глобалізації наша країна не може оминути ці процеси. Тому ми маємо бути готовими до цієї хвилі екстремізму, ми повинні вжити превентивних заходів, аби запобігти цьому", - зазначив В.Колесніченко. Парламентарій пропонує чітко окреслити заходи, які допоможуть запобігти проявам екстремізму в Україні.

"Україна – це країна, в якій відсутній екстремізм взагалі", - заперечує Д.Корчинський. Досвідчений теоретик та практик радикалізму впевнений, що законопроекти про запобігання екстремізму можуть лише спровокувати публіку на непродумані дії, показова боротьба проти екстремізму може лише загострити дану тему, але не вирішити проблему взагалі.

Можливо, дійсно не слід "нагадувати козі про смерть"? Адже, враховуючи фактичний знак рівності між політикою та комерцією/бізнесом, будь-які організовані радикальні виступи спритні ділки можуть перетворити у товар. Прикладів цьому, як кажуть, безліч. Не варто давати шанс цим негідникам задля заробітку втягувати невдоволених людей у криваві авантюри. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...