Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Понеділок, 18 січня 2021 13:23
Публікації: Культура
32070

У столиці урочисто передали ікону "Розп'яття з пристоячими"

У столиці урочисто передали ікону "Розп'яття з пристоячими"

У Києві відбудеться урочиста церемонія повернення в Україну ікони «Розп’яття з пристоячими» ХV ст.,викраденої у 1984 році зі Львівського музею українського мистецтва (нині - Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького).

Ікона «Розп’яття з пристоячими» ХV ст., (Україна, Волинська обл., Меневецький р-н, с Черськ; дерево, левкас, темпера, позолота; 28,6х22,4 см), викрадена у 1984 р. з фондосховища Львівського музею українського мистецтва (нині - Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького) разом із 22 іконами ХV-ХVІІІ ст. Вони були вивезені за кордон і частина з них була продана. У той час вдалося повернути дев’ять ікон.

На початку 2010 року з’ясувалося, що ще один вкрадений іконописний твір з львівського музею перебуває у зібранні російського колекціонера Михаїла Де Буара (Єлізавєтіна), який придбав його у 2007 р. у колекціонера А.Глезера (Німеччина). Виявленню пам’ятки послужила її публікація у каталозі виставки Державного музею-заповіднику «Царіцино» (червень 2008 - липень 2009).

За сприяння та участі Росохранкультури, а саме керівника В.В. Петракова 21 вересня львівський раритет повертається додому. Громадянка Російської Федерації Л.В.Єлізавєтіна має намір повернути ікону її законному власнику – Національному музею у Львові імені Андрея Шептицького.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram