Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 19 липня 2019 23:32
Публікації: Політика
38430

Україна під пильним моніторингом ПАРЄ. Час на виправлення ще є

Україна під пильним моніторингом ПАРЄ. Час на виправлення ще є

Сьогодні, 7 листопада, завершується головування України у Комітеті міністрів Ради Європи. Кінець вдалого, на думку багатьох політиків, головування був затьмарений заявами представників моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи про можливість введення санкцій проти України.

Чого хоче від України ПАРЄ?

Співдоповідач ПАРЄ по Україні Майліс Репс заявила, що не виключає можливості введення санкцій проти України, якщо влада не виконає взятих на себе зобов’язань. Негативний сценарій представники ПАРЄ пов’язують з можливістю проведення недемократичних виборів та подальшим політично вмотивованим використанням кримінального законодавства.

Тобто, якщо влада прийме закон та проведе вибори "під себе", а також не випустить Юлію Тимошенко та Юрія Луценко – слід готуватися не лише до продовження моніторингу, а й до можливих санкцій по відношенню, перш за все, до української влади.

Але українська влада, здається, не хоче помічати вимог ПАРЄ, зосередившись лише на виконанні формальних, взятих на себе раніше, зобов’язань. Та й навіть ці зобов’язання Україна виконувати не поспішає.  Так, попри те, що Президент України Віктор Янукович нещодавно заявив на засіданні Комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права про необхідність виконання зобов’язань перед Радою Європи, перегляд кримінального законодавства (так звана гуманізація відповідальності за господарські злочини) знову був відкладений. 

Що планує зробити українська влада?

Народний депутат з фракції Партії регіонів, голова Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Іван Попеску заявив, що Україна виконала більшість, взятих на себе при вступі до ПАРЄ, зобов’язань.  Але залишилося ще багато роботи.

"У нас є план виконання зобов’язань  перед Радою Європи… наразі ми очікуємо висновків, щодо змін до кримінально-процесуального законодавства. Як тільки вони надійдуть до Верховної Ради вони будуть першочергово розглянуті. Після прийняття Кримінально-процесуального кодексу, ми перейдемо до розгляду закону про адвокатуру. Згідно плану виконання зобов’язань, протягом одного року, після прийняття КПК, ми маємо прийняти закон про прокуратуру", - перерахував основні зобов’язання народний депутат.

Крім того він підкреслив, що Україні слід виробити механізм реалізації мовної Хартії.

Щодо виборів, то І.Попеску підкреслив, що це додаткове зобов’язання, рекомендація Ради Європи, яка полягає у прийнятті нового закону про вибори до парламенту.

"Ви знаєте, що у парламенті була створена спеціальна робоча група, на чолі, до речі, з опозиціонером Русланом Князевичем, яка має найближчим часом вивчити подані до парламенту пропозиції та виробити оптимальний законопроект. Тобто я бачу процес. Україна працює над зобов’язаннями", - повідомив народний депутат.

Про перегляд кримінального законодавства, а тим більше про факт використання кримінального переслідування у політичних цілях – влада воліє не говорити. І судячи з усього не вірить у можливість впровадження санкцій. Проте, обережно попереджає, що моніторинг ПАРЕ буде продовжено.

"Моніторинг не буде знятий на січневій сесії. Це проміжна доповідь. А велика доповідь буде не раніше 2013 року. І це залежить не тільки від України, а й від моніторингового комітету", - повідомив І.Попеску.

Українська влада схоже вперто не розуміє натяків, що Європі важлива не адвокатура, а демократичне волевиявлення та відсутність політичних в’язнів у тюрмах. Згадайте після чого Європейський Союз посилив санкції проти режиму Лукашенка у Білорусі? Після недемократичних виборів президента та ув’язнення представників опозиції.

Але в України ще є час на виправлення. Представники Ради Європи висловили сподівання, що українська влада прислухається до рекомендацій і прийме всі необхідні заходи. Але чи прислухається? Чи піде українська влада на вирішення незручних питань заради подальшої євроінтеграції?

Персоналізовані санкції

Можливо, найближчим часом,  все ж доведеться прискорити виконання зобов’язань перед Радою Європи. При чому прискорять цей процес можновладці, чиї статки зберігаються у європейських банках та вкладені у європейську ж нерухомість.
Аналітик Віктор Небоженко висловив думку, що Рада Європи введе санкції не проти України в цілому, а персонально проти окремих чиновників та олігархів.  

"Проти всієї держави санкцій не буде. Європа вже дала зрозуміти, що не буде карати цілу країну за безлад з відсутністю демократії, але санкції проти окремих персоналій можливі", - наголосив експерт.

Чи зможуть перспективи зіпсованого Різдвяного чи весняного відпочинку українських олігархів у Європі, прискорити виконання вимог Ради Європи? Поживемо – побачимо. Але, можливо, не дарма кажуть: не було б щастя та нещастя допомогло.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...