Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Пʼятниця, 03 квітня 2020 22:06

Спецтеми

Коронавірус

Коронавіруси становлять велике сімейство вірусів з доведеними хвороботворними властивостями по відношенню до людини або тварин. Відомо, що ряд коронавірусів здатний викликати у людини респіраторні інфекції в діапазоні від звичайної застуди до більш серйозних станів, таких як близькосхідний респіраторний синдром (БВРС) і важкий гострий респіраторний синдром (ВГРС). Останній з недавно відкритих коронавірусів викликає захворювання COVID 19.

COVID 19 - інфекційне захворювання, викликане останнім з недавно відкритих коронавірусів. До спалаху інфекції в Ухані, Китай, в грудні 2019 року про новий вірус і захворюванні нічого не було відомо.
До найбільш поширених симптомів COVID 19 відносяться підвищення температури тіла, втомлюваність і сухий кашель. У низки пацієнтів можуть відзначатися різні болі, закладеність носа, нежить, фарингіт або діарея. Як правило, ці симптоми розвиваються поступово і носять слабо виражений характер. У деяких інфікованих осіб не виникає будь-яких симптомів або поганого самопочуття. У більшості людей (близько 80%) хвороба закінчується одужанням, при цьому специфічних лікувальних заходів не потрібно. Приблизно в одному з шести випадків COVID-19 виникає важка симптоматика з розвитком дихальної недостатності. У літніх людей, а також осіб з наявними соматичними захворюваннями, наприклад, артеріальною гіпертензією, захворюваннями серця або діабет, ймовірність тяжкого перебігу захворювання вище. При наявності підвищеної температури тіла, кашлю і утрудненого дихання слід звертатися за медичною допомогою.

Заразитися можна від інших людей, якщо вони інфіковані вірусом. Захворювання може передаватися від людини до людини через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота хворого COVID 19 при кашлі або чханні. Ці краплі потрапляють на оточуючі людину предмети і поверхні. Інші люди можуть заразитися в результаті дотику спочатку до таких предметів або поверхонь, а потім - до очей, носа або рота. Крім того, зараження може відбутися при вдиханні дрібних крапель, які виділяються при кашлі або чханні людини з COVID 19. З цієї причини важливо триматися від хворої людини на відстані більше 1 метра.

Зберігайте спокій!

Спецпроект Інформаційного агентства УНН, КМДА та Головного управління Держпродспоживслужби Києва

З 14 березня ІА УНН розпочинає спільний соціальний проект «Зберігайте спокій!»

▪️ У рамках проекту на сайті УНН — в окремій спецтемі під заголовком «Зберігайте спокій!» — публікуватимуться актуальні новини щодо ситуації у столиці на фоні поширення в Україні та світі коронавірусу.

▪️ Новини дублюватимуться в Тelegram-каналі УНН https://t.me/audiounn з хештегом #зберігайте_спокій.

▪️ На сторінці ІА УНН у Facebook у режимі онлайн будуть транслюватися консультації провідних спеціалістів щодо ситуації у столиці та коронавірусу.

▪️ Щодня читачі УНН можуть поставити питання спеціалістам, а вони один раз на добу, у прямому ефірі, (на сайті https://www.unn.ua/ та сторінці в Facebook) відповідатимуть на них.

▪️ Щоденно, у першій половині дня, ми публікуватимемо на сторінці ІА УНН у Facebook анонс із вказанням спеціаліста, який відповідатиме на ваші запитання та часом прямої трансляції. Свої запитання ви зможете поставити під анонсом. У коментарях

Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook для того, аби отримувати сповіщення про актуальні прямі ефіри та найсвіжіші новини.

І головне: зберігайте спокій!