Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
середа, 26 липня 2017 р.12:36
Новини: Політика

Опозиція не зможе зібрати підписи для дострокових виборів - В.Фесенко

"Немає у нас правової процедури про оголошення парламентських виборів через збір підписів", - заявив ІМК політолог Володимир Фесенко, коментуючи ініціативу Ю.Тимошенко щодо збору підписів за проведення позачергових парламентських виборів.

"Якби в Конституції було зазначено, що Президент може призначити референдум щодо недовіри Верховній Раді, або, наприклад, опозиція з цього приводу зібрала би 3 млн підписів виборців після чого, згідно з Законом про регламент і про референдум, треба буде провести всенародний український референдум. Якби більшість проголосувала "за", то оголошуються перевибори. Але нічого подібного в Конституції не передбачено", - повідомив В.Фесенко.

За його словами, подібні ініціативи цілком зрозумілі "як захід політичної агітації", але правових наслідків така кампанія не матиме.

"Але в чому тут проблема? Юридичних наслідків, як я вже сказав, не буде, але для того, щоб продемонструвати свою силу, опозиції треба зібрати дуже багато підписів. Або зробити ще щось для того, щоб продемонструвати величезну громадську політичну підтримку своїх вимог. Бо навіть якщо вони зберуть 4 млн підписів, це буде приводом знущання над опозицією: так мало людей підтримують їхню позицію", - зазначив експерт.

Джерело: УНН
Відео
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...