Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 квітня 2018 12:28
Ексклюзив: Політика
23316

Венеціанська комісія наголосила, що звільнення всіх суддів є загрозою для здійснення правосуддя в Україні – С.Ківалов

Венеціанська комісія наголосила, що звільнення всіх суддів є загрозою для здійснення правосуддя в Україні – С.Ківалов

С.Ківалов проаналізував оприлюднений остаточний текст висновку Венеціанської комісії щодо пропонованих змін до Конституції у частині судоустрою

КИЇВ. 30 жовтня. УНН. Народний депутат, член Венеціанської комісії Сергій Ківалов проаналізував для УНН текст висновку Венеціанської комісії, яка вважає, що тотальне звільнення всього суддівського корпусу не відповідає європейським стандартам і верховенствуправа, а також є загрозою для процесу здійснення правосуддя в Україні.

"Відносно тотального звільнення всього суддівського корпусу, Венеціанська Комісія зазначила наступне (наводжу точний переклад державною мовою цього пункту (37) Висновку Комісії).

“(37) Венеціанська Комісія вважає, що звільнення усіх суддів, за винятком виключних ситуацій, таких як „конституційний дисконтинуїтет“, не відповідає європейським стандартам і верховенству права. Також, Венеціанська Комісія вважає, що заміна усіх суддів (більше 8 тисяч) не буде можливою без піддання загрозі процесу здійснення правосуддя. У випадку реорганізації конкретних судів, відповідні судді повинні мати можливість піти у відставку або подати документи на нову посаду", - процитував частину текстуз висновку Комісії С.Ківалов.

Таким чином, за словами нардепа, Венеціанська Комісія сказала, що є загальне правило: звільнення всіх суддів не відповідає європейським стандартам і верховенству права. І є винятки з цього правила, в тому числі випадок "конституційного дісконтінуітета (переривчастості)" (антонім "конституційної безперервності").

"Тому що, в тому ж пункті (37) свого Висновку, Венеціанська Комісія, на випадок якщо українська ситуація являє собою виключення з правила (конституційний дісконтінуітет), додала, що сама по собі заміна всіх 8000 діючих суддів створить серйозний ризик, поставивши під загрозу процес здійснення правосуддя. Тобто, Комісія позначила значні негативні наслідки такого кроку", - вважає парламентарій.

Крім того, за словами С.Ківалова, згідно з висновком Комісії, пропоноване законопроектом оцінювання "професіоналізму, етики та чесності всіх суддів" може бути здійснено лише в якості надзвичайного заходу, швидко, ефективно, з великою обережністю і має бути обмежене за часом.

До того ж, додав він, Комісія вказала на необхідності додаткових гарантій суддям, призначеним вперше на 5-річний термін, яких, згідно із законопроектом, планується звільняти автоматично після закінчення цього 5-річного терміну. Щоб "належним чином врахувати ... досвід, накопичений цими суддями за випробувальний період", пропонується звільнити їх протягом декількох наступних років від зобов'язання проходити додаткову підготовку - але тільки у випадку успішного проходження ними конкурсу на суддівські посади.

Докладніший аналіз остаточного висновку Венеціанської комісії щодо змін до Конституції України у частині судоустрою читайте у публікації УНН.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...