Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 26 квітня 2018 05:36
Ексклюзив: Політика
21204

Я категорично проти легалізації грального бізнесу - О.Богомолець

Я категорично проти легалізації грального бізнесу - О.Богомолець

Ольга Богомолець

Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець виступила проти легалізації грального бізнесу в Україні.

КИЇВ. 29 січня. УНН. Народний депутат від БПП, Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець виступила категорично проти легалізації грального бізнесу в Україні, повідомляє УНН.

"Я категорично проти легалізації грального бізнесу. Підстав для цього моїх особистих дуже багато – це підстави людські, як жінки, як матері, це підстави професійні як лікаря, медика і підстави громадські, тому що я вважаю, що всі аргументи, які сьогодні надає влада аби пропихати цей закон – ці аргументи із розділу політики економічного прагматизму, коли влада понад усе найвищою цінністю ставить грошову одиницю", - зазначила О.Богомолець.

За її словами, ті, хто сповідують політику економічного прагматизму, тобто ініціюються легалізацію грального бізнесу заради грошей, нехтують здоров’ям нації.

"Цю політику економічного прагматизму сьогодні сповідує практично уся влада, тому що головні надходження у бюджет ідуть із статей – продаж нафтопродуктів, які забруднюють оточуюче середовище, а наступними ідуть – алкоголь, цигарки. І якщо ми ще сюди додамо гральний бізнес і це будуть головні наповнювачі українського бюджету – які у кого можуть бути взагалі запитання щодо здоров’я, щодо збільшення рівня наркозалежних, алкогольнозалежних, рівня суїцидів. Ви можете задати мені питання, а яке має це відношення до цих всіх хвороб – до інфарктів, інсультів? Абсолютно пряме, люди на сьогоднішній день дуже втратили свою духовність і свою спроможність встояти перед спокусами. Гральний бізнес – це спокуса. На фоні тотального зубожіння в країні, коли у людей немає за що жити – можливість за гривню отримати великий виграш буде спонукати людей, особливо молодих людей, які сьогодні безробітні, які не отримують стипендії – буде їх спонукати ставати на цей шлях. Цей шлях, гральний бізнес – від нього розвивається залежність. Людина, яка почала таким чином рухатись по життю – її надзвичайно складно від цього відірвати", - пояснила О.Богомолець.

Вона також зазначила, що в Україні треба розвивати освіту та культуру, а не легалізовувати гральний бізнес.

"Я буду категорично проти, я була проти, є проти і буду проти політики економічного прагматизму. Я за політику економічного гуманізму, тому що найвища цінність – це людське життя, а людське життя без духовних цінностей не має сенсу і наповнення. Ми маємо іти наступним шляхом: через розвиток освіти, культури, науки, через створення робочих місць, через створення умов для людей, аби вони могли заробити кошти, не шукаючи як це можна зробити через гральний бізнес… Ігорний бізнес – це бізнес, і так само як наркотики, де одиниці стають багатими, а в нації на цьому тлі іде повне зубожіння, люди бідніють, люди стають наркоманами, розпадаються родини, люди стають не щасливими. Ані ігорний бізнес, ані наркобізнес, ані алкоголь – вони не роблять людей більш щасливими з точки зору політики економічного гуманізму. Тому моя позиція незмінна, я за те, аби українські громадяни були щасливими, мали можливість працювати на своїй землі, мати добру освіту, добру зарплату і мати добру владу, яка буде служити людям, а не грошам", - підкреслила вона.

Крім того, О.Богомолець наголосила, що буде голосувати проти легалізації грального бізнесу, навіть, якщо більшість буде "за".

"Якщо навіть буде прийнято рішення більшості голосувати за цей закон – я за нього голосувати не буду. Це те, що руйнує державність значно більше, ніж щойно проголосований закон про процес розгляду Конституції. І цей процес кипить у суспільстві, а на гральний бізнес усі закривають очі. Це спокуса і повільна смерть", - резюмувала народний депутат від "БПП" О.Богомолець.

Як повідомляв УНН, законопроект про заборону грального бізнесу в Україні в 2009 році підтримали 390 народних депутатів, подолавши вето Президента. Обгрунтуванням такої заборони були катастрофічні наслідки від діяльності грального бізнесу в Україні, зокрема значне ускладнення криміногенної ситуації в країні

Разом з тим, Кабінет міністрів 11 грудня 2015 року зареєстрував у Верховній Раді розроблений Міністерством фінансів законопроект щодо легалізації азартних ігор.Однак, вже 22 грудня 2015 року уряд замінив законопроект, зареєструвавши доопрацьований варіант. За інформацією міністра фінансів України Н.Яресько, законопроект покликаний забезпечити соціально-культурні потреби життя громадян.

Однак, як наголошено у Висновку науково-експертного управління Верховної Ради, урядовий законопроект не має положень, які стосуються забезпечення Державного бюджету доходами з метою виконання соціальних зобов‘язань.

"Слід звернути увагу на те, що у тексті проекту немає положень, які безпосередньо пов‘язані „з забезпеченням бюджету доходами з метою виконання соціальних зобов‘язань", про що декларується у його назві", - наголосили експерти у ВР.

При цьому вони зазначили, що законопроект містить корупційні норми.

Комітет з питань запобігання і протидії корупції також визнав урядовий законопроект про детінізацію ринку азартних ігор таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Як повідомляв УНН, проти легалізації азартних ігор вже виступили представники Української православної церкви, Греко-католицької церкви, Римо-католицької церкви.

Народний депутат від партії "Опозиційний блок" Н.Королевська, яка наголосила на катастрофічних наслідках діяльності грального бізнесу в Україні.

Народний депутат від "Радикальної партії О.Ляшка" А.Лозовий, зазначивши, що легалізація азартних ігор до добра не доведе.

Народний депутат від партії "Відродження" А.Яценко порівняв легалізацію азартних ігор з легалізацією проституції та наркотиків.

Лідер партії "Самопоміч" А.Садовий, зазначивши, що питання легалізації азартних ігор потребує широкого обговорення в суспільстві, оскільки необережне поводження з законопроектом може призвести до трагедії.

Як повідомляв УНН, лідер партії "Батьківщина" Ю.Тимошенко заявила, що фракція не буде голосувати за легалізацію азартних ігор в Україні.

Лідер радикальної партії О.Ляшко заявив, що азартні ігри – це зло. Крім того, він зізнався, що мав проблеми із залежністю від азартних ігор, тому наразі виступає категорично проти легалізації грального бізнесу в Україні.

У БПП зазначили, що фракція ще не визначилась з позицією щодо легалізації грального бізнесу в Україні.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...