Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 19 березня 2018 09:26
Ексклюзив: Політика
22668

Оператори лотерей можуть виграти міжнародні суди проти РНБО - юрист

Оператори лотерей можуть виграти міжнародні суди проти РНБО - юрист

Микола Мельник

За словами Миколи Мельника, підставами введення санкцій проти операторів лотерей стала інформація про те, що вони начебто мають приналежність до російського бізнесу. Проте, жодного рішення суду або іншого державного органу, де був би юридично встановлений такий факт, він не бачив

КИЇВ. 18 лютого. УНН. Рішення Ради національної безпеки та оборони про введення санкцій, які наразі перешкоджають сплаті податків з боку підприємств, може стати предметом судового розгляду, в тому числі в міжнародних судах. Про це в коментарі УНН заявив юрист аналітичної групи “Левіафан” Микола Мельник.

М.Мельник пояснив, що оператори лотерей, яким внаслідок рішення РНБО заблоковано рахунки та фінансові операції, можуть виграти не лише українські суди, а й міжнародні.

“Скоріш за все, вони не будуть сплачувати ці податки. Вони звернуться у суд щодо оскарження податкового наказу, будуть його оскаржувати дуже довго і я вам скажу більше – якщо вони звернуться у міжнародні суди – вони виграють ці суди, оператори”, - сказав М.Мельник

За його словами, підставами введення санкцій проти операторів лотерей стала інформація про те, що вони начебто мають приналежність до російського бізнесу. Проте, жодного рішення суду або іншого державного органу, де був би юридично встановлений такий факт, він не бачив.

“Завжди можна викрити кінцевих бенефіциарів. Я насправді не знаю кінцевих бенефіциарів цих операторів, я читав що частина кінцевих бенефіциарів знаходиться в Росії.. Але доведеного факту – такого як рішення якогось посадового органу або рішення суду, де є чітко встановлений юридичний факт – я такого особисто не бачив”, - наголосив М.Мельник.

Він також не виключив, що ситуація, яка склалася внаслідок рішення РНБО, може бути пов’язана з перерозподілом гравців на ринку.

“Це говорить тільки про одне – що у держави немає чіткої виробленої політики як поступатися із такими підприємствами. Політики, як такої, не існує. Є певні ситуативні дії, які здійснюються під тиском суспільства. Все робиться не в останню чергу і через те, що наразі зараз звільняється ринок, щоб зайшли інші гравці, які можуть бути пов’язані вже з чинним урядом і скоріш за все так і відбудеться. Зараз неспроста актуалізувалося питання легалізації грального бізнесу. Тобто, дуже скоро ми бачимо…операторами стануть скоріш за все офшорні компанії, які будуть через третіх осіб пов’язані із менеджментом нашої держави”, - підкреслив М.Мельник.

Нагадаємо, у РНБО не змогли пояснити як підприємствам, проти яких рішенням відомства введено санкції, сплатити податки. Натомість, РНБО переадресував запит щодо надання такої інформації на уряд, який в свою чергу переадресував його на МВС, МЗС, Мінфін, Мін’юст та Мінекономрозвиту. 

Крім того, у Державній фіскальній службі так само не змогли пояснити механізм сплати податків з боку підприємств, банківські рахунки та фінансові операції яких заблоковано внаслідок рішення РНБО про введення санкцій. Тим не менш, у ДФС наголосили, що вказані підприємства обов’язково мають сплатити податки у визначений законодавством термін, інакше їм загрожують штрафи

Разом з тим, один із операторів лотерей (“М.С.Л.”), який потрапив під дію санкцій РНБО заявив, що має намір сплатити усі податки за 2015 рік, а саме 200 млн грн, тож просить від державних органів надати таку можливість. 

Нагадаємо, у вересні РНБО своїм рішенням застосував тимчасові санкції до підприємств та фізичних осіб, які на думку РНБО, можуть негативно впливати на Україну або пов’язані з російським капіталом. Так, під дію санкцій РНБО потрапили 105 компаній, що мають російську та кримську реєстрацію, а також дві українські компанії, які виявилися операторами державних лотерей України: “М.С.Л.” та “Патріот”. При цьому, підставами для введення санкції проти цих операторів лотерей стало те, що ці компанії, на думку РНБО, начебто належать російському бізнесу.

Нагадаємо, як повідомляли ЗМІ, основним власником "М.С.Л." є кіпрська компанія "Evolot Limited", бенефіціаром в українському реєстрі значиться кіпріот Маркос Шіапаніс. Найбільшим власником акції комапнії "Evolot Limited" в свою чергу є кіпрська "GUEPARD LIMITED" - на 44,92%. І "MIXALENE HOLDING LIMITED" - на 44,91%. Згідно сертифікатів, виданих Міністерством енергетики комерції і туризму Кіпру, за компанією "GUEPARD" стоїть громадянин України - Косогов Юрій, який займається різними видами бізнесу в різних країнах Європи. При цьому журналісти називають санкції РНБО сумнівними, оскільки до списку рішення РНБО замість того, аби внести понад 30 компаній, які дійсно мають відношення до Росії, потрапили українські лотереї.

Як раніше повідомляв УНН, на думку народного депутата від “Батьківщини” Олександри Кужель, РНБО навмисно ввів санкції проти вказаних операторів лотерей, аби “очистити” ринок.

“Національна лотерея у нас не національна, є матеріали що сталося рейдерство, забрали у власників (один з них навіть німець), представники, хто цим займається - сидять в парламенті, в адміністрації президента, вони "рейдернули" і на сьогоднішній день зробили все, щоб залишитися одними на ринку України. Для цього вони провели через раду безпеки санкції й щодо лотерей МСЛ. Не зрозуміло чому, але з ринку їх прибрали начебто через власників-росіян. Доводити це досить складно і, вивівши всіх з ринку, вони залишилися одні на ринку, які продають не тільки лотерею, а й користуються тим, що є зараз таке розуміння в лотерейному бізнесі як апарати швидкого задоволення”, — сказала О.Кужель.

Також нагадаємо, до того як РНБО ввів свої санкції, оператор державних лотерей “М.С.Л.” був лідером зі сплати військового збору серед усіх платників податків

Джерело: УНН
Теги: суд, РНБО
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...