Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 21 квітня 2018 03:33
Ексклюзив: Політика
29196

Блокування рахунків підприємств без рішення суду незаконне - нардеп про санкції РНБО

Блокування рахунків підприємств без рішення суду незаконне - нардеп про санкції РНБО

Альона Бабак

За словами Альони Бабак, Цивільний кодекс передбачив можливість втручання у господарську діяльність підприємств і блокування їх рахунків лише за наявності рішення суду

КИЇВ. 19 лютого. УНН. Блокування банківських рахунків без відповідного рішення суду є втручанням у господарську діяльність. Так народний депутат Альона Бабак прокоментувала УНН санкції Ради національної безпеки та оборони, внаслідок введення яких підприємствам заблоковано рахунки і вони не можуть сплачувати податки.

За її словами, Цивільний кодекс передбачив можливість втручання у господарську діяльність підприємств і блокування їх рахунків лише за наявності рішення суду.

“У нас є Цивільний кодекс України, який пише, що таке втручання у господарську діяльність і блокування рахунків не за рішенням суду – є втручанням у господарську діяльність. Тобто блокування рахунку може бути виключно, якщо є рішення суду і на підставі цього рішення фактично такий рахунок блокується”, - наголосила А.Бабак.

Вона також зазначила, що підстави блокування банківських рахунків санкційних підприємств їй невідомі, проте без рішення суду таке втручання є неправомірним.

“Я не знаю деталі, на яких підставах РНБО заблокувала рахунки, але в цілому має бути виключно рішення суду, інакше втручання в господарську діяльність, особливо у розрахунки, якими є рахунки, – це порушення законодавства України”, - сказала А.Бабак.

Нагадаємо, у РНБО не змогли пояснити як сплатити податки тим підприємствам, проти яких рішенням відомства введено санкції. Натомість, РНБО переадресував запит щодо надання такої інформації на уряд, який в свою чергу переадресував його на МВС, МЗС, Мінфін, Мін’юст та Мінекономрозвиту. 

Крім того, у Державній фіскальній службі так само не змогли пояснити механізм сплати податків з боку підприємств, банківські рахунки та фінансові операції яких заблоковано внаслідок рішення РНБО про введення санкцій. Тим не менш, у ДФС наголосили, що вказані підприємства обов’язково мають сплатити податки у визначений законодавством термін, інакше їм загрожують штрафи.

У Міністерстві економічного розвитку та торгівлі наголосили, що санкції РНБО не можуть стати перепоною для сплати податків з боку підприємств, оскільки питання оподаткування регламентуються виключно Податковим кодексом і не можуть бути змінені іншими законами. 

Разом з тим, один із операторів лотерей (“М.С.Л.”), який потрапив під дію санкцій РНБО заявив, що має намір сплатити усі податки за 2015 рік, а саме 200 млн грн, тож просить від державних органів надати таку можливість.

Нагадаємо, у вересні РНБО своїм рішенням застосував тимчасові санкції до підприємств та фізичних осіб, які на думку РНБО, можуть негативно впливати на Україну або пов’язані з російським капіталом. Так, під дію санкцій РНБО потрапили 105 компаній, що мають російську та кримську реєстрацію, а також дві українські компанії, які виявилися операторами державних лотерей України: “М.С.Л.” та “Патріот”. При цьому, підставами для введення санкції проти цих операторів лотерей стало те, що ці компанії, на думку РНБО, начебто належать російському бізнесу.

Нагадаємо, як повідомляли ЗМІ, основним власником "М.С.Л." є кіпрська компанія "Evolot Limited", бенефіціаром в українському реєстрі значиться кіпріот Маркос Шіапаніс. Найбільшим власником акції комапнії "Evolot Limited" в свою чергу є кіпрська "GUEPARD LIMITED" - на 44,92%. І "MIXALENE HOLDING LIMITED" - на 44,91%. Згідно сертифікатів, виданих Міністерством енергетики комерції і туризму Кіпру, за компанією "GUEPARD" стоїть громадянин України - Косогов Юрій, який займається різними видами бізнесу в різних країнах Європи. При цьому журналісти називають санкції РНБО сумнівними, оскільки до списку рішення РНБО замість того, аби внести понад 30 компаній, які дійсно мають відношення до Росії, потрапили українські лотереї.

Як раніше повідомляв УНН, на думку народного депутата від “Батьківщини” Олександри Кужель, РНБО навмисно ввів санкції проти вказаних операторів лотерей, аби “очистити” ринок.

“Національна лотерея у нас не національна, є матеріали що сталося рейдерство, забрали у власників (один з них навіть німець), представники, хто цим займається - сидять в парламенті, в адміністрації президента, вони "рейдернули" і на сьогоднішній день зробили все, щоб залишитися одними на ринку України. Для цього вони провели через раду безпеки санкції й щодо лотерей МСЛ. Не зрозуміло чому, але з ринку їх прибрали начебто через власників-росіян. Доводити це досить складно і, вивівши всіх з ринку, вони залишилися одні на ринку, які продають не тільки лотерею, а й користуються тим, що є зараз таке розуміння в лотерейному бізнесі як апарати швидкого задоволення”, — сказала О.Кужель.

Також нагадаємо, до того як РНБО ввела свої санкції, оператор державних лотерей “М.С.Л.” був лідером зі сплати військового збору серед усіх платників податків

На переконання юристів, оператори лотерей, що потрапили під санкції, можуть виграти суди проти РНБО

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...