Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 20 квітня 2018 08:36
Ексклюзив: Політика
23700

Санкції РНБО проти операторів лотерей варто скасувати – Т.Березовець

Санкції РНБО проти операторів лотерей варто скасувати – Т.Березовець

Тарас Березовець

На думку експерта, такі санкції РНБО варто було б скасувати, проте на це сьогодні немає політичної волі

КИЇВ. 20 лютого. УНН. Оскільки Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти двох із трьох українських операторів лотерей на сумнівних підставах, їх доречно взагалі скасувати. Про це УНН заявив політичний експерт Тарас Березовець.

"Як відомо, санкції торкнулися двох із трьох операторів лотерейного ринку України - ТОВ "М.С.Л" та ПАТ "Патріот". Таке враження, що це рішення було ухвалене конкретно в інтересах одного із провайдерів ринку. Звинувачення, що це ніби-то російський бізнес, м’яко кажучи, перебільшене. Власники якраз таки із країн ЄС”, - сказав Т.Березовець.

На його думку, такі санкції РНБО варто було б скасувати, проте на це сьогодні немає політичної волі.

“Було б логічно ці санкції скасувати, але немає на сьогоднішній день політичної волі. Ті люди, які пролонговували це рішення, вони фактично виконали свою роботу і зникли. А шлях на сьогоднішній день політичний – він дуже проблематичний, реальний шлях, на жаль, у них лишається один – іти в суд, а політичної волі для скасування цих санкцій немає”, - зазначив політичний експерт.

При цьому, за його словами, оператори лотерей мають непогані шанси виграти суди у РНБО.

“Якщо буде нормальне судове розслідування, якщо буде розгляд по закону, у них є непогані шанси”, - наголосив Т.Березовець.

Нагадаємо, у РНБО не змогли пояснити як сплатити податки тим підприємствам, проти яких рішенням відомства введено санкції. Натомість, РНБО переадресувала запит щодо надання такої інформації на уряд, який в свою чергу переадресував його на МВС, МЗС, Мінфін, Мін’юст та Мінекономрозвиту. 

Крім того, у Державній фіскальній службі так само не змогли пояснити механізм сплати податків з боку підприємств, банківські рахунки та фінансові операції яких заблоковано внаслідок рішення РНБО про введення санкцій. Тим не менш, у ДФС наголосили, що вказані підприємства обов’язково мають сплатити податки у визначений законодавством термін, інакше їм загрожують штрафи. 

У Міністерстві економічного розвитку та торгівлі наголосили, що санкції РНБО не можуть стати перепоною для сплати податків з боку підприємств, оскільки питання оподаткування регламентуються виключно Податковим кодексом і не можуть бути змінені іншими законами. 

Разом з тим, один із операторів лотерей (“М.С.Л.”), який потрапив під дію санкцій РНБО заявив, що має намір сплатити усі податки за 2015 рік, а саме 200 млн грн, тож просить від державних органів надати таку можливість. 

Нагадаємо, у вересні РНБО своїм рішенням застосувала тимчасові санкції до підприємств та фізичних осіб, які на думку РНБО, можуть негативно впливати на Україну або пов’язані з російським капіталом. Так, під дію санкцій РНБО потрапили 105 компаній, що мають російську та кримську реєстрацію, а також дві українські компанії, які виявилися операторами державних лотерей України: “М.С.Л.” та “Патріот”. При цьому, підставами для введення санкції проти цих операторів лотерей стало те, що ці компанії, на думку РНБО, начебто належать російському бізнесу.

Нагадаємо, як повідомляли ЗМІ, основним власником "М.С.Л." є кіпрська компанія "Evolot Limited", бенефіціаром в українському реєстрі значиться кіпріот Маркос Шіапаніс. Найбільшим власником акції комапнії "Evolot Limited" в свою чергу є кіпрська "GUEPARD LIMITED" - на 44,92%. І "MIXALENE HOLDING LIMITED" - на 44,91%. Згідно сертифікатів, виданих Міністерством енергетики комерції і туризму Кіпру, за компанією "GUEPARD" стоїть громадянин України - Косогов Юрій, який займається різними видами бізнесу в різних країнах Європи. При цьому журналісти називають санкції РНБО сумнівними, оскільки до списку рішення РНБО замість того, аби внести понад 30 компаній, які дійсно мають відношення до Росії, потрапили українські лотереї.

Як раніше повідомляв УНН, на думку народного депутата від “Батьківщини” Олександри Кужель, РНБО навмисно ввела санкції проти вказаних операторів лотерей, аби “очистити” ринок.

“Національна лотерея у нас не національна, є матеріали що сталося рейдерство, забрали у власників (один з них навіть німець), представники, хто цим займається - сидять в парламенті, в адміністрації президента, вони "рейдернули" і на сьогоднішній день зробили все, щоб залишитися одними на ринку України. Для цього вони провели через раду безпеки санкції й щодо лотерей МСЛ. Не зрозуміло чому, але з ринку їх прибрали начебто через власників-росіян. Доводити це досить складно і, вивівши всіх з ринку, вони залишилися одні на ринку, які продають не тільки лотерею, а й користуються тим, що є зараз таке розуміння в лотерейному бізнесі як апарати швидкого задоволення”, — сказала О.Кужель.

Також нагадаємо, до того як РНБО ввела свої санкції, оператор державних лотерей “М.С.Л.” був лідером зі сплати військового збору серед усіх платників податків

На переконання юристів, оператори лотерей, що потрапили під санкції, можуть виграти суди проти РНБО. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...