Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 квітня 2018 10:12
Ексклюзив: Політика
68448

У РНБО мають визначитися, чи не ввели вони санкції з метою розправи - політик

У РНБО мають визначитися, чи не ввели вони санкції з метою розправи - політик

Юрій Кармазін

Заслужений юрист України зауважив, що рішення РНБО, так само як указ Президента, який ввів у дію це рішення, можуть бути оскаржені

КИЇВ. 21 лютого. УНН. Із точки зору українського законодавства, блокування банківських рахунків підприємств на підставі рішення Ради національної безпеки та оборони, без відповідних судових рішень, – є сумнівним. Про це народний депутат 2-5 скликань Верховної Ради України, заслужений юрист України, екс-голова підкомітету Комітету з питань правової політики Юрій Кармазін заявив в коментарі УНН, коментуючи заяви санкційних підприємств, які не можуть сплатити податки державі через блокування рахунків внаслідок рішення РНБО.

“Виходячи із Конституції України, все базується на Конституції і на чинних законах. Виходячи із законів, РНБО може рекомендувати вжити заходи. Рішення РНБО вводиться у дію указами Президента. Тобто трошки нижчим ніж закон – нормативно-правовим актом. Але мова іде про той нормативно-правовий акт, який можна побачити, доторкнутися, оскаржити. Вони мають стосуватися виключно питань національної безпеки і бути на підставі закону, на підставі Конституції”, - пояснив політик.

Він не виключив, що в даному випадку введення санкцій РНБО може бути пов’язано з розправою або конкурентною боротьбою.

“Без судових інституцій – це дуже вразлива позиція, адже всі правовідносини у нас можна оскаржити у суді. Через це така ситуація, коли робиться перша частина (блокуються рахунки - ред.), що може бути дуже сумнівною із точки зору українського законодавства, а далі кроків немає. Тож держава тут має визначатися в особі уряду і, в даному випадку, РНБО – чи не є це просто витіснення одних підприємств із метою "заходу" інших? Чи не є це просто розправа, чи не може бути це конкурентна боротьба, а не боротьба із агресором. Оце всі обставини, які я вважаю в даному випадку треба враховувати, виходячи із захисту інтересів підприємництва і захисту інтересів приватної власності, яка гарантована законом, і законність будь-яких структур, які є у державі”, - сказав Ю.Кармазін.

Він також зауважив, що рішення РНБО, так само як указ Президента, який ввів у дію це рішення, можуть бути оскаржені.

“Виходом із цього, має бути лише правовий шлях. Якщо вони вважають, що це рішення має бути переглянуте – воно може бути переглянуте органом, який ввів ці санкції, тобто у зворотньому порядку звертаються і доводять. Чи звертаються до суду, який також може розглянути ці питання і прийняти рішення навіть щодо указу Президента, якщо він виданий не на підставі достатньо обґрунтованих аргументів”, - наголосив Ю.Кармазін.

Нагадаємо, в РНБО не змогли пояснити як сплатити податки тим підприємствам, проти яких рішенням відомства введено санкції. Натомість, РНБО переадресував запит щодо надання такої інформації на уряд, який в свою чергу переадресував його на МВС, МЗС, Мінфін, Мін’юст та Мінекономрозвиту. 

Крім того, у Державній фіскальній службі так само не змогли пояснити механізм сплати податків з боку підприємств, банківські рахунки та фінансові операції яких заблоковано внаслідок рішення РНБО про введення санкцій. Тим не менш, у ДФС наголосили, що вказані підприємства обов’язково мають сплатити податки у визначений законодавством термін, інакше їм загрожують штрафи. 

У Міністерстві економічного розвитку та торгівлі наголосили, що санкції РНБО не можуть стати перепоною для сплати податків з боку підприємств, оскільки питання оподаткування регламентуються виключно Податковим кодексом і не можуть бути змінені іншими законами. 

Разом з тим, один із операторів лотерей (“М.С.Л.”), який потрапив під дію санкцій РНБО заявив, що має намір сплатити усі податки за 2015 рік, а саме 200 млн грн, тож просить від державних органів надати таку можливість. 

Нагадаємо, у вересні РНБО своїм рішенням застосувала тимчасові санкції до підприємств та фізичних осіб, які на думку РНБО, можуть негативно впливати на Україну або пов’язані з російським капіталом. Так, під дію санкцій РНБО потрапили 105 компаній, що мають російську та кримську реєстрацію, а також дві українські компанії, які виявилися операторами державних лотерей України: “М.С.Л.” та “Патріот”. При цьому, підставами для введення санкції проти цих операторів лотерей стало те, що ці компанії, на думку РНБО, начебто належать російському бізнесу.

Нагадаємо, як повідомляли ЗМІ, основним власником "М.С.Л." є кіпрська компанія "Evolot Limited", бенефіціаром в українському реєстрі значиться кіпріот Маркос Шіапаніс. Найбільшим власником акції комапнії "Evolot Limited" в свою чергу є кіпрська "GUEPARD LIMITED" - на 44,92%. І "MIXALENE HOLDING LIMITED" - на 44,91%. Згідно сертифікатів, виданих Міністерством енергетики комерції і туризму Кіпру, за компанією "GUEPARD" стоїть громадянин України - Косогов Юрій, який займається різними видами бізнесу в різних країнах Європи. При цьому журналісти називають санкції РНБО сумнівними, оскільки до списку рішення РНБО замість того, аби внести понад 30 компаній, які дійсно мають відношення до Росії, потрапили українські лотереї.

Як раніше повідомляв УНН, на думку народного депутата від “Батьківщини” Олександри Кужель, РНБО навмисно ввела санкції проти вказаних операторів лотерей, аби “очистити” ринок.

“Національна лотерея у нас не національна, є матеріали що сталося рейдерство, забрали у власників (один з них навіть німець), представники, хто цим займається - сидять в парламенті, в адміністрації президента, вони "рейдернули" і на сьогоднішній день зробили все, щоб залишитися одними на ринку України. Для цього вони провели через раду безпеки санкції й щодо лотерей МСЛ. Не зрозуміло чому, але з ринку їх прибрали начебто через власників-росіян. Доводити це досить складно і, вивівши всіх з ринку, вони залишилися одні на ринку, які продають не тільки лотерею, а й користуються тим, що є зараз таке розуміння в лотерейному бізнесі як апарати швидкого задоволення”, — сказала О.Кужель.

Також нагадаємо, до того як РНБО ввела свої санкції, оператор державних лотерей “М.С.Л.” був лідером зі сплати військового збору серед усіх платників податків

На переконання юристів, оператори лотерей, що потрапили під санкції, можуть виграти суди проти РНБО

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...