Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 18 березня 2018 06:05
Ексклюзив: Політика
26880

Санкції РНБО слід розцінювати як злочин проти України - Д.Гетьманцев

Санкції РНБО слід розцінювати як злочин проти України - Д.Гетьманцев

Данило Гетьманцев

З його слів, під санкції РНБО потрапили два з трьох оператори державних лотерей, які мають 45-річний досвід роботи

КИЇВ. 23 лютого. УНН. Санкції РНБО, які перешкоджають сплаті податків до Державного бюджету України, слід кваліфікувати як злочин проти держави. Таку думку висловив доктор юридичних наук Данило Гетьманцев в коментарі УНН.

За його словами, санкції РНБО вже нанесли Державному бюджету збитків на сотні мільйонів гривень.

“І це злочин, злочин тих, хто приймав ці санкції, злочин тих, хто не розробив документи на реалізацію цих санкцій, злочин тих, хто включав взагалі операторів, які жодного відношення не мають до тероризму у цей список. Це злочин, який має конкретні цифрові показники шкоди, які зараз заподіяні державному бюджету. Це зараз близько 200 млн грн., які Державний бюджет не отримає з вини посадових осіб”, - заявив Д.Гетьманьцев.

Він нагадав, що під санкції РНБО потрапили два з трьох оператори державних лотерей, які мають 45-річний досвід роботи.

“У випадку із лотереями вони дійсно величезні гроші мають сплатити до державного бюджету, але вони не можуть цього зробити фізично у зв’язку з тим, що їх рахунки заблоковані...Це взагалі парадоксально – у країні, в якій війна, заради бізнес- інтересів робити наступне – підприємства, діючі з 45 річною історією, вводити до списку санкцій! Та іще й таким чином, що держава потерпає від цього, не одержуючи гроші до державного бюджету. Це таке безглуздя, такий театр абсурду. На користь інтересам окремих осіб, на користь тих конкурентів, які від цього щось хочуть мати”, - зазначив Д.Гетьманцев.

Він також наголосив, що через санкції РНБО лотереї можуть взагалі зникнути з ринку України і тоді Державний бюджет через дії низки посадових осіб втратить значні надходження.

“Що робити державі у цьому випадку? Компанії не сплачують податки до державного бюджету, бо вони не мають змоги це робити. Щодо штрафних санкцій – я переконаний що у суді можна буде їх оскаржити, щодо пені – навряд чи можна буде оскаржити, але так чи інакше в той період поки гроші не будуть надходити до державного бюджету – пеня навряд чи покриє збитки бюджету від девальвації гривні. Іще одне питання – хто взагалі сказав, що через півроку ці компанії будуть існувати. Можливо, задум їх конкурентів із знищення він може справдитися і тоді держава взагалі нічого не отримає і хто тоді відповість за ці гроші? Зрозуміло що у нас вже доброю традицією стало наносити збитки державі та не відповідати за це, але в цьому конкретному випадку є ті люди, які нагадають про це”, - сказав Д.Гетьманцев.

Нагадаємо, у РНБО заявили, що не знають як підприємствам, які потрапили під їх санкції, сплатити тепер податки державі. При цьому, у ДФС переконані, що попри рішення РНБО і указ Президента, санкційні підприємства мають дотримуватися Податкового кодексу. Разом з тим, у ДФС не змогли пояснити як саме санкційні підприємства, в умовах заборони на фінансові операції під час дії рішення РНБО, повинні сплатити податки.

Нагадаємо, у вересні РНБО своїм рішенням застосував тимчасові санкції до підприємств та фізичних осіб, які на думку РНБО, можуть негативно впливати на Україну або пов’язані з російським капіталом. Так, під дію санкцій РНБО потрапили 105 компаній, що мають російську та кримську реєстрацію, а також дві українські компанії, які виявилися операторами державних лотерей України.

На думку експертів, санкції РНБО є вибірковими та введені з метою лобіювання певних бізнес-інтересів та “очистки” ринку під зацікавлених осіб.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...