Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 25 квітня 2018 20:14
Ексклюзив: Економіка
26988

Мінфін вже тричі звертався до РНБО із закликом переглянути санкції

Мінфін вже тричі звертався до РНБО із закликом переглянути санкції

За словами заступника міністра фінансів Олени Макеєвої, має бути вирішено питання, як саме санкційним підприємствам, а саме - операторам лотерей, своєчасно сплатити податки за 2015 рік

КИЇВ. 25 лютого. УНН. Міністерство фінансів України вже тричі зверталося до Ради національної безпеки та оборони України із закликом переглянути санкції та вирішити проблемні питання, які виникли у результаті їх введення. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомила заступник Міністра фінансів України Олена Макеєва.

“Ми зі свого боку, Мінфін вже більше трьох разів звертався до РНБО з проханням створити робочу групу і визначити, як ці санкції повинні виконуватися на практиці, тому що Мінфін не є відповідальним органом. Тому ми очікуємо, що буде створено робочу групу, де всі ці наріжні питання будуть вирішені”, - сказала О.Макеєва.

За її словами, має бути вирішено питання, як саме санкційним підприємствам, а саме - операторам лотерей, сплатити своєчасно податки за 2015 рік, адже їх рахунки внаслідок санкції РНБО заблоковані і фізично вони не можуть цього зробити.

“Я сподіваюся, що ми достукаємося до РНБО і буде створена робоча група, де будуть всі ці питання вирішені”, - наголосила О.Макеєва.

Нагадаємо, у Державній фіскальній службі заявили, що підприємства, які потрапили під санкції РНБО мають сплатити податки за 2015 рік. Разом з тим, в Національному банку України повідомили, що банківські рахунки цих підприємств заблоковано і зняти ці обмеження можуть тільки в РНБО. В той же час в РНБО заявили, що так само не можуть змінити санкції в односторонньому порядку, оскільки “пропозиції щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій виносяться на розгляд Ради Національної безпеки і оборони України Верховною Радою України, Президентом України, Кабінетом Міністрів України, Національним банком України, Службою безпеки України”.

Попри це, в Державній фіскальній службі, а також Міністерстві економічного розвитку та торгівлі наголосили, що санкційні підприємства у будь-який спосіб мають сплатити податки за 2015 рік, навіть за умови блокування їх рахунків. Проте пояснити як саме це зробити, в жодному з відомств пояснити не змогли, пояснюючи, що це питання належить компетенції Мінсітерства фінансів України.

Тим часом, санкційні підприємства не можуть сплатити податки, розмір яких сягає понад 60 млн грн, що приблизно відповідає 43 тисячам мінімальних заробітних плат. Крім того, вони також не можуть отримати від державних органів обгрунтування введених санкцій. Оскільки жодного рішення суду, яке б свідчило про неправомірну діяльність вказаних підприємств немає,санкційні підприємства наполягають на тому, що санкції РНБО було введено безпідставно.

Як пояснив УНН доктор юридичних наук, член Науково-консультативної ради при Вищому адміністративному суді України Данило Гетьманцев, дії РНБО та усіх інших державних органів, які перешкоджають сплаті податків у Державний бюджет можна кваліфікувати як злочин проти України, оскільки дії конкретних посадових осіб нанесли державі збитки в особливо великому розмірі.

“І це злочин, злочин тих, хто приймав ці санкції, злочин тих, хто не розробив документи на реалізацію цих санкцій, злочин тих, хто включав взагалі операторів, які жодного відношення не мають до тероризму у цей список. Це злочин, який має конкретні цифрові показники шкоди, які зараз заподіяні державному бюджету”, — заявив Д.Гетьманьцев.

Нагадаємо, у вересні РНБО своїм рішенням застосував тимчасові санкції до підприємств та фізичних осіб, які на думку РНБО, можуть негативно впливати на Україну або пов’язані з російським капіталом. Так, під дію санкцій РНБО потрапили 105 компаній, що мають російську та кримську реєстрацію, а також дві українські компанії, які виявилися операторами державних лотерей України.

При цьому, експерти та народні депутати заявили, що санкції РНБО введено, аби знищити лотерейний ринок в Україні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...