Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 24 червня 2018 14:02
Ексклюзив: Економіка
30390

Експерти запідозрили Мінфін та РНБО у навмисному введені санкцій проти лотерей

Експерти запідозрили Мінфін та РНБО у навмисному введені санкцій проти лотерей

Зоряна Топорецька

Юрист Зоряна Топорецька зауважила, що в знищенні лотерей в Україні можуть бути зацікавлені не лише в РНБО, а й в Міністерстві фінансів України

КИЇВ. 29 лютого. УНН. Оператори державних лотерей не можуть сплатити податки за 2015 рік через введені проти них санкції РНБО. Про це УНН повідомила юрист, експерт у сфері грального бізнесу Зоряна Топорецька.

За її словами, якщо за 2014 рік оператори лотерей сплатили до Держбюджету загалом понад 300 млн грн, то за 2015 рік, ймовірно, Державний бюджет не отримає нічого. Крім того, санкції РНБО, за даними експерта, спричинили значний спад на ринку.

“Ситуація дійсно така, що, по-перше, і виграші складно виплачувати людям, по-друге, сплата податків – дійсно заморожена. У минулі роки 300 млн грн податків за рік сплачували оператори ринку, за ці роки вони практично не можуть сплатити. І знову ж таки, це впливає не тільки на сплату податків, а на обсяг продажів це теж впливає, тому що коли заморожені їх рахунки – вони не можуть виконувати зобов’язання перед контрагентами, відповідно – це перешкоджання веденню бізнесу, у людей падають продажі. Подивіться навіть "Патріот", який зараз практично не діє... Тобто у людей таким чином, можна сказати, ліквідували бізнес”, - повідомила експерт у сфері грального бізнесу.

При цьому вона зауважила, якщо санкції РНБО не будуть скасовані, цей ринок зникне в Україні.

“Обороти в операторів дуже впали цього року. У зв’язку із санкціями, бо це одна із серйозних причин. Тому, якщо далі ці санкції ніхто не зніме чи не скаже, яким чином працювати, а оператори не будуть оскаржувати, – у нас вітчизняний бізнес помре”, - сказала вона.

Крім того, З.Топорецька звернула увагу, що в знищенні лотерей в Україні можуть бути зацікавлені не лише в РНБО, а й в Міністерстві фінансів України.

“Мінфін, якщо ви досліджували, нещодавно вносив законопроект 3632, от вони цей законопроект в першій редакції робили під американську або грецьку компанію. Вони, до речі, із ними зустрічалися і не приховували це. І на зустрічах і на робочих групах так і говорили – наші оператори під санкціями, вони фінансують терористів, вони працюють непрозоро, ми хочемо розробити закон і конкретно запустити сюди іноземного оператора. Нас не хвилює те, що 20 тисяч людей втратять роботу, що вітчизняна мережа розповсюдження буде знищена, ми хочемо розробити закон під конкретного іноземного оператора. Тому ці санкції, я думаю, одна із послідовних дій Мінфіну по знищенню вітчизняного лотерейного ринку”, - наголосила З.Топорецька.

Такої ж думки дотримується правозахисник Едуард Багіров, який зазначив, що жодного підтвердження неправомірної діяльності лотерей немає.

“Я хочу бачити рішення суду, де буде чітко прописано що дана компанія, яка надає послуги лотерей якимось чином має відношення до терористів, до злочинних угруповань, наприклад. Тільки тоді, як фахівець права, я скажу — так, О.Турчинов мав рацію. А усе інше до цього, всі заяви — це з одного боку порожній піар, з іншого — спроба використовувати свою посаду для особистого збагачення”, — сказав він.

При цьому, за словами політичного аналітика Євгена Жеребецького, санкції РНБО, введені лише проти операторів лотерей свідчать про їх вибірковість, а відтак негативно впливають на імідж Президента на світовій арені.

“Якщо мова йде про санкції, в Україні їх треба починати із банків. У Криму діяльність наших банків заблокована, а у цих банках ті ж мешканці Криму мають величезні боргові зобов'язання, то вони ці санкції не вводять. Політика має бути без винятку для всіх. У випадку із лотереями — це вибіркова політика і її мета — видавити операторів. Вибірково цього робити не можна. Політика рівна для всіх.....Якщо і надалі санкції в України матимуть чисто вибірковий характер — наш Президент матиме набагато слабкіші позиції на міжнародних переговорах”, — наголосив Є.Жеребецький.

Нагадаємо, у вересні РНБО своїм рішенням застосувала тимчасові санкції до підприємств та фізичних осіб, які на думку РНБО, можуть негативно впливати на Україну. Так, під дію санкцій РНБО потрапили 105 компаній, що мають російську та кримську реєстрацію, а також дві українські компанії, які виявилися операторами державних лотерей України.

У Державній фіскальній службі заявили, що підприємства, які потрапили під санкції РНБО, мають сплатити податки за 2015 рік. Разом з тим, в Національному банку України повідомили, що банківські рахунки цих підприємств заблоковано і зняти ці обмеження можуть тільки в РНБО.

У той же час в РНБО заявили, що так само не можуть змінити санкції в односторонньому порядку, оскільки “пропозиції щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій виносяться на розгляд Ради Національної безпеки і оборони України Верховною Радою України, Президентом України, Кабінетом Міністрів України, Національним банком України, Службою безпеки України”.

Попри це, в Державній фіскальній службі, а також Міністерстві економічного розвитку та торгівлі наголосили, що санкційні підприємства у будь-який спосіб мають своєчасно сплатити податки за 2015 рік, навіть за умови блокування їх рахунків. Проте пояснити як саме це зробити, в жодному з відомств пояснити не змогли, пояснюючи, що це питання належить компетенції Міністерства фінансів України.

Тим часом, санкційні підприємства не можуть сплатити податки, розмір яких сягає понад 60 млн грн, що приблизно відповідає 43 тисячам мінімальних заробітних плат. Крім того, вони також не можуть отримати від державних органів обгрунтування введених санкцій. Оскільки жодного рішення суду, яке б свідчило про неправомірну діяльність вказаних підприємств немає, санкційні підприємства наполягають на тому, що санкції РНБО було введено безпідставно.

Як пояснив УНН доктор юридичних наук, член Науково-консультативної ради при Вищому адміністративному суді України Данило Гетьманцев, дії РНБО та усіх інших державних органів, які перешкоджають сплаті податків у Державний бюджет можна кваліфікувати як злочин проти України, оскільки дії конкретних посадових осіб нанесли державі збитки в особливо великому розмірі.

“І це злочин, злочин тих, хто приймав ці санкції, злочин тих, хто не розробив документи на реалізацію цих санкцій, злочин тих, хто включав взагалі операторів, які жодного відношення не мають до тероризму у цей список. Це злочин, який має конкретні цифрові показники шкоди, які зараз заподіяні державному бюджету”, — наголосив Д.Гетьманьцев.

В той же час, експерти та народні депутати заявили, що санкції РНБО введено, аби знищити лотерейний ринок в Україні

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...