Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 20 квітня 2018 10:07
Ексклюзив: Економіка
16488

В Асоціації платників податків дії РНБО щодо лотерей порівняли з рейдерством

В Асоціації платників податків дії РНБО щодо лотерей порівняли з рейдерством

Юрій Атаманюк

За словами експерта, для обмеження фінансової та господарської діяльності підприємств мають бути вагомі та законні підстави

КИЇВ. 1 березня. УНН. Введення санкцій РНБО проти операторів лотерей на одному лише припущенні, що вони можуть належати до російського бізнесу, є елементом рейдерства. Про це заявив перший віце-президент Асоціації платників податків України Юрій Атаманюк в ексклюзивному коментарі УНН.

“Це ж елемент рейдерства: взяли, віднесли до російського бізнесу і зупинили діяльність компанії. Ми не можемо напевно стверджувати, до якого бізнесу відноситься та чи інша компанія, але Асоціація платників податків України наполягає на тому, щоб проводилась відповідна перевірка і сторона, яку звинувачують у використанні російських грошей, і яка начебто діє в інтересах російського бізнесу, могла подати всі документи акціонерів, уставний капітал і таке інше, і мала право на захист відповідно до норм чинного законодавства”, - сказав Ю.Атаманюк.

В іншому випадку, за його словами, роботу будь-якого підприємства можна буде безпідставно заблокувати.

“Ми повинні уникнути зловживання цим віднесенням до представників російського бізнесу з боку державних установ. Тому що на сьогоднішній день можна будь-яку компанію звинуватити в тому, що вона має відношення до російського бізнесу, і піддати санкціям. Якщо є така норма закону, то вона повинна мати механізм реалізації: нехай навіть через кримінальне провадження, допитування акціонерів, встановлення руху коштів, яким чином формувався уставний капітал, звідки джерела цього капіталу в тому чи іншому бізнесі і т.д. І має бути висновок, який представники бізнесу можуть оскаржити в суді, якщо, на їхню думку, ця перевірка проводилась всупереч їхнім інтересам або необ’єктивно”, - наголосив Ю.Атаманюк.

В Асоціації платників податків також порадили операторам лотерей домагатися скасування блокування їх рахунків у суді.

Як раніше повідомляв УНН, ЗМІ дослідили, кому належить один із операторів українських лотерей, якого в РНБО віднесли до російського бізнесу. Так, справжнім власником оператора лотерей “М.С.Л.” виявилася кіпрська компанія "Evolot Limited", бенефіціаром якої в українському реєстрі значиться кіпріот Маркос Шіапаніс. Найбільшим власником акції комапнії "Evolot Limited" в свою чергу є кіпрська "GUEPARD LIMITED" - на 44,92%. І "MIXALENE HOLDING LIMITED" - на 44,91%. Згідно сертифікатів, виданих Міністерством енергетики комерції і туризму Кіпру, за компанією "GUEPARD" стоїть громадянин України - Косогов Юрій, який займається різними видами бізнесу в різних країнах Європи.

Нагадаємо, у вересні РНБО своїм рішенням застосував тимчасові санкції до підприємств та фізичних осіб, які на думку РНБО, можуть негативно впливати на Україну або пов’язані з російським капіталом. Так, під дію санкцій РНБО потрапили 105 компаній, що мають російську та кримську реєстрацію, а також дві українські компанії, які виявилися операторами державних лотерей України. Рішення РНБО ввів у дію Президент своїм указом, в результаті якого операторам лотерей до 4 листопада заблоковано банківські рахунки.

У Верховній Раді ще під час обговорення законопроекту “Про санкції”, юристи ВР дійшли висновку, що він є антиконституційним. Тим не менш, такий висновок не завадив О.Турчинову ( на той час був головою ВР) та Гаранту Конституції П.Порошенко підписати цей закон

У результаті таких дій, Державний бюджет України недоотримав надходжень у вигляді податків від операторів лотерей. При цьому, в уряді наголосили, що податки мають бути сплачені навіть за умови заблокованих банківських рахунків. Разом з тим, в жодному з державних органів не змогли пояснити як саме це зробити. Так само не змогли пояснити механізм дії тимчасових санкцій і в РНБО

В свою чергу оператори лотерей намагаються сплатити податки до Державного бюджету, сума яких сягає понад 60 млн грн, що приблизно дорівнює 43 тисячам мінімальних зарплат українців, проте їх платежі блокуються банками на підставі рішення НБУ ( на виконання указу Президента).

Як пояснив УНН доктор юридичних наук, член Науково-консультативної ради при Вищому адміністративному суді України Данило Гетьманцев, дії РНБО та усіх інших державних органів, які перешкоджають сплаті податків у Державний бюджет можна кваліфікувати як злочин проти України, оскільки дії конкретних посадових осіб нанесли державі збитки в особливо великому розмірі.

“І це злочин, злочин тих, хто приймав ці санкції, злочин тих, хто не розробив документи на реалізацію цих санкцій, злочин тих, хто включав взагалі операторів, які жодного відношення не мають до тероризму у цей список. Це злочин, який має конкретні цифрові показники шкоди, які зараз заподіяні державному бюджету”, — заявив Д.Гетьманьцев.

Крім того, за словами юриста Геннадія Друзенко, навіть ті санкції РНБО, які введені у дію указом Президента, не мають права блокувати рахунки підприємств.

“Без рішення суду блокувати рахунки не можна. Навіть, якщо мова іде про застосування певних обмежень (санкцій), введений у дію указом Президента – це не є підставою для блокування рахунків. На те має бути виключно рішення суду”, - зазначив Г.Друзенко.

Загалом, експерти та юристи підозрюють РНБО у навмисних діях з метою “очищення” ринку лотерей

Зокрема, розповіли хто і як знищує ринок лотерей в Україні

І наголошують на тому, що санкції РНБО мають бути скасовані

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...