Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 23 квітня 2018 17:08
Ексклюзив: Економіка
30576

Нафторинок підняв ціни лише на третину від потреби - Л.Косянчук

Нафторинок підняв ціни лише на третину від потреби - Л.Косянчук

За словами експерта, оператори ринку сьогодні найменше зацікавлені у підвищенні цін

КИЇВ. 31 березня. УНН. Вітчизняні нафтотрейдери підняли ціни на пальне лише на третину від необхідного і наразі працюють на рівні збитковості. При цьому, близько 30% споживачів нафтопродуктів перейшли в нелегальний сектор ринку. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомив президент Асоціації об'єднання операторів ринку нафтопродуктів в Україні Леонід Косянчук, коментуючи ймовірність подальшого росту цін на бензини.

Також, за словами експерта, оператори ринку сьогодні найменше зацікавлені у піднятті цін.

«Насправді, ринок підняв ціни лише на третину від необхідного. Тобто, ще сьогодні нафтопродукти лишаються недооціненими на 1,20 -1,50 грн.

Оскільки оператори ринку сьогодні найменше зацікавлені у піднятті цін, адже будь-яке подорожчання – це втрата об’ємів споживання, що надзвичайно негативно впливає на економіку самого бізнесу.

Зважаючи на те, що є така справа, як умовно постійні втрати на утримання мережі, а там в чисельнику оці умовно постійні витрати, які, до речі, збільшилися на 40% з нового року, – бо там домінуюча позиція – це електроенергія, а в знаменнику стоїть кількість проданих літрів. І якщо у нас на 30% впало споживання – тобто 30% наших споживачів перейшли в нелегальний сектор, там де не платять податки. Тобто вони (такі споживачі, - ред.) через грошову скруту, вимушені були стати учасниками злочину, бо несплата податків – це злочин.

Сьогодні у нас надзвичайно болісним є будь-яке підняття цін, де потім, як наслідок, впадуть об’єми продажів.

Тому, взагалі-то ще би мало бути по хорошу десь 1,5 грн на літр (подорожчання, - ред.). Якщо і буде якесь подорожчання – то тільки, якщо буде зменшення вартості нацвалюти. То тоді оператори будуть вимушені.

Поки що оператори готові і працюють на рівні збитковості», - розповів експерт.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, за словами генерального директора мережі АЗК WOG Сергія Корецького, нафтотрейдери не зацікавлені у підвищенні цін на пальне, бо це призводить до зниження купівельної спроможності

У той же час, експерти нафтового ринку говорять, що українські водії можуть економи на пальному за рахунок використання біологічного (альтернативного) бензину, який коштує сьогодні на 3-4 грн дешевше за звичайний.

Так, за підрахунками директора Інституту споживчих експертиз Ю.Чорнобривця, біологічне пальне дозволяє зекономити близько 15 тис. грн на рік

На кожні 100 км руху, в залежності від марки автомобіля, такий бензин економить від 12 до 17 грн автовласника. 

До складу біологічно бензину входить біоетанол, який, за словами експерта В. Гайкалова, значно зменшує шкідливі викиди в атмосферу

При цьому, за кордоном біоетанол додають до всіх бензинів

На вимогу ЄС, уряд України запланував збільшити використання альтернативних палив (біопального) на транспорті до 10%.

Раніше, УНН протестував якість екологічного бензину, що реалізовується на вітчизняних АЗС

Всього було відібрано 4 проби бензину на різних АЗС м.Києва та направлено їх для дослідження до незалежної лабораторії.

Зокрема, тестували пальне таких великих всеукраїнських мережах АЗС, як WOG, КЛО, БРСМ та ANP.

Найменші показники бензолу і ароматики, які шкідливі для авто, виявили у екопальному, що продається знову ж таки на АЗК WOG та ANP.

Джерело: УНН
Теги: нафта, ціни
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...