Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 25 квітня 2018 17:53
Ексклюзив: Здоров'я
51444

Щороку кількість нових пацієнтів з потребою у гемодіалізі зростає у столиці на 150-250 осіб - Е.Красюк

Щороку кількість нових пацієнтів з потребою у гемодіалізі зростає у столиці на 150-250 осіб - Е.Красюк

За словами лікаря, хронічну хворобу нирок мають більше ніж 6 тис. киян

КИЇВ. 1 квітня. УНН. Статистика свідчить, що понад 6 тис. киян мають хронічні захворювання нирок. При цьому, щороку кількість таких пацієнтів збільшується в середньому на 200 осіб, хоча лікарі не завжди вчасно можуть виявити хворобу нирок через певні особливості її протікання та сукупність декількох хвороб у пацієнта. Однак, у Києві необхідним лікуванням станом на сьогодні забезпечені 100% пацієнтів, які, зокрема, потребують гемодіалізні процедури. Про це в інтерв’ю УНН розповів директор Київського науково-практичного центру нефрології і гемодіалізу Едуард Красюк.

Яка кількість киян станом на сьогодні має хронічну хворобу нирок?

Статистика за 2015 рік свідчить, що хронічну хворобу нирок мають більше ніж 6 тис. киян. Мова іде про хронічну хворобу нирок І-V стадії.

Скільки людей наразі в Києві лікується методом гемодіалізу?

Методом гемодіалізу лікується понад 500 людей. Точні цифри ми знаємо, але, ви ж розумієте, що статистика – річ мінлива, і поки ми із Вами розмовляємо – може іще одна людина, чи дві, не дай Боже, поступити.

Який це відсоток від потреби? Чи усі кияни забезпечені необхідним лікуванням?

Ми в Києві 100% зараз надаємо цю допомогу усім, хто цього потребує. Але є нюанси. Є якась кількість людей, і вона досить значна, яку ми просто можемо не встигнути знайти. Це ж не так, що людина має тільки хронічну хворобу нирок, а інша людина – іншу хворобу. На жаль, таке можливо лише у молодому віці, коли іще органи працюють нормально, і якщо є якийсь збій у роботі одного органу – тоді є проблема. А у більш похилому віці, коли погано працює серце, легені, судини, в тому числі і нирки.

І тому, є такі пацієнти, які мають, наприклад, ниркову недостатність, те про що я говорив – хронічна хвороба нирок, яку потрібно вже лікувати, наприклад, гемодіалізом, але у той же час він має інсульт, і він лежить у неврологічному відділенні або в реанімації, у комі… І таких людей дуже багато, тому, на жаль, на сьогодні виявити всіх тих, яким необхідно робити цю процедуру, неможливо.

Скільки таких людей є в світі. От беремо Європу, США – це 700-900 людей на мільйон населення. У нас зараз 110-150 людей на мільйон населення. Це ті, яких ми виявили. Ще 5 років тому їх було 50 людей на мільйон населення, тому з кожним роком ми виявляємо більшу кількість в Україні таких людей, нефрологічна служба працює, тому ми виявляємо їх і лікуємо.

Як зростає кількість киян, що хворі на хронічну хворобу нирок, з кожним роком?

У середньому у рік в місті Києві з’являється від 150 до 250 нових пацієнтів, яким необхідно лікуватися замісною нирковою терапією.

Якщо раніше не робили цю процедуру, і в нас в Україні 10-15 років вона була дуже дефіцитна, не було апаратних методик таких масових, щоб це робити… Тому людина, яка мала цю ниркову недостатність – вона вмирала, з’являлися нові, вони проживали деякий час на терапії і також вмирали. То зараз вони виліковуються.

Я хочу пояснити, чому 900 осіб у європейських країнах і 150 - у нас. Не тому, що у нас дуже погано лікують, чи, навпаки, вони більше хворіють, а тому, що вони краще виявляють.

Ми зараз починаємо також, ця галузь розвивається, люди не вмирають, як раніше.

Чи достатня кількість фахівців, які лікують хронічну хворобу нирок?

У нас є проблема із фахівцями. Але вона не залежить від того, що не маємо достатню кількість фахівців саме у цій галузі. У нас загалом в медицині проблема із фахівцями, вона пов’язана із тим, що молоде покоління зараз не хоче іти і працювати у медицину. Тому що це не оплачується достатньо. І тому у нас це стосується і середнього медичного персоналу – це і медсестри, і медбрати, і лікарі. Молоді не ідуть працювати. Тому у нас є така проблема. Дефіцит у тому числі і в нефрології також. У нас є кому вчити, але немає кого вчити.

Як повідомляв УНН, нефрологічному відділенню столичної лікарні №3 у КМДА пообіцяли нові апарати для гемодіалізу.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...