Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 21 травня 2018 06:30
Ексклюзив: Економіка
26856

Бровари знайшли інвестора для допомоги з багаторічною проблемою підтоплення - С.Рябков

Бровари знайшли інвестора для допомоги з багаторічною проблемою підтоплення - С.Рябков

За його словами, підтоплення територій зумовлено двома причинами – природніми умовами і техногенною ситуацією

КИЇВ. 13 квітня. УНН. В Україні багато населених пунктів, які щорічно страждають від підтоплення або затоплення, зокрема місто Бровари. Протягом десятиліть держава не змогла комплексно вирішити цю проблему через брак коштів і наразі має можливість полегшити життя місцевих жителів за рахунок нового інвестора, який зобов’язався ліквідувати причини підтоплення у районі Старого міста у Броварах. Про це повідомив директор ДП “Проектно-технологічне бюро” Інституту водних проблем і меліорації Сергій Рябков, передає УНН.

За його словами, підтоплення територій зумовлено двома причинами – природними умовами і техногенною ситуацією, яка складається на тій чи іншій території. Ці фактори тісно пов’язані між собою. Проте, на сьогоднішній день достатньо технічних можливостей та фахового досвіду, аби позбутися цих проблем – потрібні лише значні кошти.

“Якщо говорити про перші умови і конкретно про Бровари, то ця місцевість, як і вся Київська область, вирізняється особливим рельєфом – це рівнина з багатьма низькими ділянками, які є безстоковими. На цих ділянках рівень грунтових вод знаходиться досить високо. Якщо ми маємо природно високий рівень стояння грунтових вод, наприклад, 0,5 – 1,5 м від поверхні, і при цьому випадає велика кількість опадів, то їм просто нікуди подітись. І звичайно, найнижчі місця, безстокові, найбільше потерпають від таких природних явищ. Бо тут додаються ще техногенні причини, які зводяться в першу чергу до двох аспектів – забудови і відсутності грамотно прокладеної системи каналізації: дощової, побутової, інших мереж. Без цих споруд великій кількості води нема куди виходити і вона затоплює територію. А коли територія, де поряд такі низькі ділянки, забудована, то проблема стоїть ще гостріше. По-перше, площа випаровування води на таких територіях значно зменшується, ніж на відкритій ділянці, де є якась рослинність чи зелена зона. А якщо на цій території асфальтове покриття, то підйом грунтових вод відбувається досить швидко”, - пояснив експерт.

При цьому він наголосив, що для забудови міста Броварів, зокрема II мікрорайону, немає жодних перешкод.

“Чому не можна? Можна, все залежить від того, де і як. А головне, наскільки вдало вибрані методи боротьби з таким підтопленням. Зараз є два ефективні способи вирішення проблеми підтоплення, які взаємопов′язані між собою. З одного боку це дощова каналізація і централізована господарська побутова каналізація, з іншого – сучасні дренажні системи, які забезпечують зниження рівня грунтових вод. Ці питання можна розв′язувати локально і поступово. Тобто, не обов′язково зразу шукати шалені гроші, щоб швидко забудувати системами все місто. Можна взяти окремий квартал і реалізувати рішення в одному місці – розмістити дренаж, побудувати каналізацію, тобто вирішити проблему в окремому районі. Що стосується дощової каналізації, то вона може бути як у вигляді підземних колекторів, так і у вигляді лотків вздовж бордюрного каменю дороги. Це залежить від того, які комунікації проходять на цій території, наприклад, газопровід чи водопровід, і чи потрібно їх переносити. Тобто будівництво дощової каналізації – складне питання в технічному плані, але все це зробити реально. Якщо говорити про дренаж, то як правило, використовується на таких ділянках закритий горизонтальний дренаж, систематичний, вибірковий і вертикальний. Останній передбачає свердловину, з якої відкачується вода, знижуючи рівень грунтових вод”, - пояснив С.Рябков.

На його переконання, той факт, що у Броварах знайшовся інвестор, який не лише готовий збудувати сучасний комплекс у передмісті столиці, а й вирішити проблему місцевих жителів – надзвичайна вдача на сьогоднішній день.

“Сьогодні місцева влада, як і держава в цілому, навряд чи знайде на це кошти. Якщо це не було зроблено в 2006-2008 роках, коли ситуація в країні була набагато сприятливішою, ріс ВВП, не було економічної кризи і ніхто навіть подумати не міг про війну, то сьогодні на вирішення проблеми підтоплення за рахунок держави тим більше не треба й сподіватись. І якщо є інвестор, який готовий їх надати і вирішити це питання, то жителям Броварів, я вважаю, варто спробувати”, - наголосив директор ДП “Проектно-технологічного бюро”.

На думку С.Рябкова, якби усі забудовники були такими ж соціально-відповідальними, проблема підтоплення Броварів уже була б вирішена.

“Реалізація проекту по вирішенню проблеми підтоплення навіть в одному мікрорайоні – це приклад, як можна зробити це в інших кварталах, а далі залучати так само інших інвесторів. Навіть якщо зараз інвестор зробить це на одній ділянці, від цього місто тільки виграє. Бо як показує практика, коли на прилеглих територіях рівень грунтових вод коливається в межах 0,5-1 м, а на проектній ділянці рівень грунтових вод повинен бути глибше 2 м, то на таких ділянках рівень води також опуститься”, - резюмував С.Рябков.

Нагадаємо, Бровари знайшли інвестора, який готовий збудувати на території 2 мікрорайону житловий комплекс, розрахований на 25 тисяч жителів з розвинутою інфраструктурою: школами, спортивними майданчиками, дитсадками та ін. Крім того, інвестор за власний рахунок має намір вирішити проблему підтоплення у Старому місті, створивши відповідні каналізаційні та дренажні системи.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...