Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 20 квітня 2018 12:29
Ексклюзив: Економіка
66852

Встановлення нових тарифів на газ призведе до зростання цін на опалення і гаряче водопостачання – експерт

Встановлення нових тарифів на газ призведе до зростання цін на опалення і гаряче водопостачання – експерт

Михайло Гончар

КИЇВ. 27 квітня. УНН. Рішення Кабінету міністрів про встановлення єдиного тарифу на газ для споживачів на рівні 6 тис. 879 грн за 1 тис. куб. м з 1 травня 2016 року призведе до зростання цін на опалення та гаряче водопостачання. Таку думку висловив у коментарі УНН експерт з енергетичних питань Михайло Гончар.

"Зрозуміло, що це (рішення про нові газові тарифи – ред.) дасть ланцюгову реакцію по всьому ланцюжку зростання цін і тарифів. Тому у принципі, те, що зробив уряд, називається коли свого розуму немає, то живемо розумом МВФ. А МВФ живе не в цій країні. Я думаю, що в даному випадку уряд просто має мету будь-що отримати кошти МВФ, без яких практично його діяльність буде неефективною і неуспішною", - переконаний експерт.

На його думку, уряд би мав докласти зусиль перш ніж бездумно слідувати рецептам МВФ.

"Довести МВФ, що потрібен більш плавний алгоритм підвищення ціни. І у принципі від уряду вимагалося 75% від експортної ціни, а не 100%", - сказав він.

За словами М.Гончара, якщо відбудеться заплановане підвищення тарифів на комунальні послуги, то власне це обернеться тотальними неплатежами з боку населення. І той ефект, зазначив він, який очікувався згідно з теоретичними концептуальними моделями створення лібералізованого конкурентного ринку газу, призведе до протилежного результату, бо не збільшаться надходження з ринку.

"Підняти тарифи не складно. Нібито уніфікували з точки зору ліберальної моделі ринку. Так, це має бути. Але ж це тільки частина реформи. Має бути створений конкурентний ринок, ми не бачимо там ніяких інших конкурентних гравців. Цебто, конкурентний ринок означає, що конкуруючи між собою гравці намагаються по суті у боротьбі за частку на ринку знижувати тарифи, а не підвищувати. А тут відбувається просто протилежне", - зауважив він.

На уточнення кореспондента, чи варто очікувати підвищення тарифів на опалення та гаряче водопостачання після зміни тарифів, О.Гончар відповів: "Звичайно, інакше вони будуть збитковими і вимагатимуть відповідних компенсацій і т.д. Звісно, що вони (підприємства теплокомуненерго – ред.) змушені будуть це зробити".

О.Гончар наголосив, що встановлена постановою вартість газу "по суті відповідає паритету імпортної ціни на газ у 2015 році.

"Що таке 6879 грн – це приблизно 272 дол. за тис. куб.м. газу. Середньозважена ціна імпортованого у 2015 році газу становила близько 274 дол. У цьому році ціна на газ нижча по імпорту. Я думаю, що прогнозна ціна, якщо взяти в середньому по року, буде десь напевне близько 180 дол. з урахуванням усіх транспортних витрат. Динаміка цін на нафту у 2015 році у 3 і 4 кварталах була низхідна. Ціна на імпортований газ у 2 і 3 кварталах цього року буде знижуватися, вона дещо підніметься лише у 4 кварталі цього року. Тому такі речі трошки відгонять таким собі шахрайством", - підкреслив експерт.

Експерт ще раз підкреслив, що хоча з точки зору імплементації ліберальної конкурентної моделі ринку кроки уряду є правильними, але вони не дадуть ефекту. "Тим більше, що вони не супроводжуються іншими кроками. І тоді це виглядає так, що у принципі це черговий варіант виймання грошей у своїх громадян для потреб олігархономіки під прикриттям вимог МВФ", - резюмував М.Гончар.

Нагадаємо, сьогодні Кабінет міністрів України змінив єдину ціну на газ, максимальна вартість якого зменшена до 6 тис. 879 грн за 1 тис. куб. м. з 1 травня 2016 року.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...