Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 26 квітня 2018 20:43
Ексклюзив: Суспільство
40308

Заступник голови Мінфіну О.Макеєва перекладає відповідальність за свою бездіяльність на нового міністра - експерт

Заступник голови Мінфіну О.Макеєва перекладає відповідальність за свою бездіяльність на нового міністра - експерт

КИЇВ. 6 травня. УНН. Заступник міністра фінансів України Олена Макеєва не має права вказувати новому міністру фінансів Олександру Данилюку, що він має робити у сфері діяльності вітчизняних лотерейних операторів, оскільки бездіяльність саме Мінфіну призвела до створення проблем на ринку. Про це заявила експерт у сфері лотерейної діяльності Зоряна Топорецька, коментуючи обурення О.Макеєвої у Фейсбук щодо необхідності видачі операторам лотерей ліцензій, повідомляє УНН.

Нагадаємо, О.Макеєва висловила своє невдоволення тим, що голова ДФС Роман Насіров звернувся до новопризначеного міністра фінансів Олександра Данилюка з проханням видати операторам лотерей ліцензії, термін дії яких закінчився у 2014 році і які мали бути вже давно видані Мінфіном. (Попри закінчення терміну дії, згідно з законодавством, ліцензії вважаються діючими до отримання нових ліцензій від Мінфіну).

"По-перше, пані Макеєва вже не заступник міністра, а по-друге, коли вона була заступником міністра – вона мала достатньо часу, щоб перевірити і видати ліцензії. Те, що вона бездіяла, то цілком логічно, що Насіров як голова ДФС звернувся до Мінфіну, щоб видали ліцензії і оператори змогли платити податки, тому що саме через бездіяльність Мінфіну виникла така ситуація з лотереями", - наголосила З.Топорецька.

На переконання експерта, бездіяльність стосовно вітчизняних операторів лотерей була саме з боку О.Макеєвої, тому їй не варто вказувати новому міністру, що робити.

"Мінфін як орган управління міг же дати доручення, роз’яснення і сказати як операторам сплатити податки. Мінфін бездіяв якраз у той час, коли Макеєва була заступником міністра і відповідала за ці питання, тому не їй зараз критикувати і вказувати, що зараз робити новому міністру. Вона була заступником – вона могла все зробити, вона могла дати вказівки", - підкреслила З.Топорецька.

Нагадаємо, експерти, юристи, міжнародні аналітики та народні депутати неодноразово заявляли, що Мінфін винен у знищенні лотерейної сфери в Україні

Зокрема Мінфін не видав ліцензії лотерейникам, попри рішення Державної регуляторної служби, яке обов’язкове до виконанняНамагався прибрати існуючих операторів лотерей завдяки законопроекту про легалізацію грального бізнесу, який унеможливлював подальшу їх діяльність

Однак, законопроект Мінфіну був визнаний народними депутатами лобістським і таким, що не відповідає антикорупційним вимогам

Крім того, Мініфн застосував до операторів потрійне оподаткування, яке призвело до фінансового спаду і зниження відрахувань до Державного бюджету України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...